Izolacja natryskowa najlepszym sposobem ocieplania poddasza

ocieplanie poddasza

Nikt z nas nie lubi płacić wysokich rachunków, w tym tych za ogrzewanie. Aby je zmniejszyć, trzeba zadbać o ograniczenie strat ciepła. Jednym z najpoważniejszych źródeł ucieczki ciepła jest dach. Dzieje się tak wtedy, gdy jest niewłaściwie zaizolowany lub warstwa izolacyjna uległa zniszczeniu. Istnieje wiele metod ocieplenia poddasza, ale na pierwszy plan wysuwa się jedna – izolacja natryskowa.

Materiałem izolacyjnym jest w tym przypadku pianka poliuretanowa (pianka PUR). Jest ona nanoszona metodą natrysku przy użyciu specjalnych wysokociśnieniowych dysz. Rozwiązanie to ma szereg zalet. Przede wszystkim tak położona pianka szczelnie wypełnia przestrzeń i dociera do każdego zakamarka, każdej szczeliny i każdej nierówności. Dzięki temu powstała warstwa odznacza się szczelnością i jednolitością. A to oznacza brak mostków termicznych.

Izolacja natryskowa – zalety

Naniesiona pianka jest niezwykle lekka, nie obciąża więc konstrukcji dachu. Utworzona z niej warstwa izolacyjna jest znacznie cieńsza niż przy użyciu tak popularnej wełny mineralnej. Pianka nie ulega odkształceniom, a zatem z biegiem czasu nie traci swoich właściwości izolacyjnych (jest zatem bardzo trwała). A są one bardzo dobre ze względu na niską wartość współczynnika przenikania ciepła przy równoczesnym wysokim oporze cieplnym. Dzięki piance znacząco poprawia się sprawność energetyczna budynku.

Pianka poliuretanowa – cechy

Pianka z poliuretanu nie posiada zapachu i jest całkowicie obojętna biologicznie (czyli w żaden sposób nie wpływa na zdrowie ludzi i innych organizmów żywych). Przepuszcza parę wodną, dzięki czemu dach „oddycha”, co znacząco zmniejsza ryzyko pojawienia się pleśni. Izolacja natryskowa z pianki ma bardzo dobre właściwości dźwiękochłonne, więc tak zaizolowany dach skutecznie chroni mieszkańców przed hałasami z zewnątrz. Nie zwiększa ryzyka pożaru, a w razie zapłonu sama gaśnie.

Zastosowanie izolacji natryskowej

Ta metoda ocieplania poddasza może być stosowana zarówno w starych, jak i nowych budynkach każdego typu – mieszkalnych, usługowych, a także przemysłowych. Naniesienie izolacji z pianki trwa bardzo krótko. Tą metodą mogą być także ocieplone ściany i sufity. Aby znaleźć firmę, która wykonuje tego typu izolacje, należy wpisać w wyszukiwarce frazę typu „izolacja natryskowa Poznań” czy „natrysk pianki poliuretanowej Katowice”.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.