Jak dostosować makijaż do odpowiedniej okazji?

Znanych jest kilka odmian makijaży. Każdy stosuje się na odpowiednią okazję. Najczęściej używany przez kobiety jest make-up codzienny. Praca i szkoła są to miejsca, gdzie wygląd nie powinien być szokujący, tylko delikatny. Make up nude będzie najlepszym wyborem. Łączy on w sobie cechy naturalnego wyglądu z delikatnym kamuflażem tuszującym mankamenty cery. Jakie kosmetyki są wskazane? Najlepiej wybrać najbardziej zbliżone barwą do skóry. Starannie nakładając fluid na twarz, zakryjecie różnego rodzaju przebarwienia. Można wspomóc się kolorowymi podkładami. Doskonałym dodatkiem są przedłużone rzęsy. Optycznie powiększają oko, dzięki czemu twarz staje się bardziej wyrazista.

Czym się wyróżnia makijaż ślubny?

Makijaż wykonywany na ślub jest charakterystycznym rodzajem make-up’u okolicznościowego. Zastanawiacie się dlaczego? Nie jest łatwo połączyć w jedną całość makijaż dzienny z wieczorowym i dodać do tego pewne zasady makijażu fotograficznego. Podczas ślubu i zabawy weselnej wykonywanych jest mnóstwo zdjęć. Aby wyjść na nich korzystnie, makijaż musi być perfekcyjny. Przy użyciu podkładu oraz pudru zakryjecie wady cery. Podkład musi być zbliżony do cery. Postawcie na wyraźnie zaznaczone usta. Nasycone kolory na pewno będą przydatne. Kępki rzęs to świetny dodatek, ale można użyć po prostu mocniejszego tuszu, lub kilka jego warstw.

panna młoda przed wykonaniem makijażu

Kiedy stosuje się makijaż fotograficzny?

Makijaż fotograficzny stosuje się tylko w pewnych określonych sytuacjach, a mianowicie do sesji zdjęciowych, programów telewizyjnych, a więc miejsca gdzie oświetlenie jest mocne i sztuczne.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.