Jak skutecznie rozkręcić biznes

Współczesny przedsiębiorca może borykać się z licznymi problemami natury czysto formalnej. Niestety, dobry pomysł na firmę i znalezienie odpowiedniej niszy na rynku, to jedynie połowa sukcesu. Druga strona medalu obejmuje natomiast podatki, rozliczenia z ZUS-em i GUS-em, czy prowadzenie ksiąg rachunkowych. Co bardziej ambitni biznesmeni próbują często zafundować sobie przyspieszony kurs ekonomii, rachunkowości i administracji. Ciężko jednak w kilka tygodni nadrobić pięć lat trudnych i wymagających studiów.

Doradca podatkowy – doraźna pomoc w podatkach

Brak znajomości przepisów, zwykła nieuwaga lub źle rozliczone kadry i płace mogą być bardzo nieprzyjemne w skutkach. Nie tylko związane bywają z nimi dodatkowe, niemałe koszta, ale także całe postępowanie prawne, a nawet procesy sądowe. Z jednej strony, oszczędność rodzi dostatek, a z drugiej – może nie warto ryzykować i lepiej skorzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów? Osobą, która z pewnością nam pomoże, jest doradca podatkowy – do jego zadań należy udzielanie pomocy przy przeglądzie podatków. Z doradcą podatkowym możemy również konsultować wszystkie nasze plany biznesowe, co da nam możliwość zminimalizowania kosztów operacji związanych z wprowadzaniem nowych przedsięwzięć.

Spółki na sprzedaż

Innym ułatwieniem procedur związanych z zakładaniem prywatnej spółki jest wprowadzenie na rynek wschodnioeuropejski rozwiązania znanego jako shelf companies, czyli gotowych spółek, których działalność została zawieszona. Spółki i korporacje tego rodzaju posiadają ugruntowany status prawny i jedynie trwają w stanie pewnego rodzaju „zamrożenia” na rynku. Jeśli tylko dysponujemy odpowiednim kapitałem, możemy nabyć taką firmę. Dzięki temu rozpoczęcie nowej działalności może zająć nam zaledwie kilka godzin, i nie będziemy zmuszeni dopełniać wszelkich czasochłonnych formalności prawnych.

Shelf Companies na polskim rynku są rozwiązaniem stosunkowo nowatorskim, jednak zainteresowanie, jakim cieszą się w krajach Europy Zachodniej oraz innych wysoko rozwiniętych państwach, takich jak U.S.A czy Kanada, pozwala sądzić, że taka opcja jest niezwykle korzystna dla przedsiębiorców.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.