Jak urządzić wnętrze

Aranżacja wnętrz stanowi końcowy etap budowy domu. Musimy podjąć wiele strategicznych decyzji związanych z jego umeblowaniem, rodzajem podłogi oraz wyborem drzwi wewnętrznych, które oprócz funkcji użytkowej, powinny zdobić wnętrza. Warto zwrócić uwagę na to, by wszystkie te elementy pasowały do siebie stylem, kolorem oraz kształtem. Klasyczne wnętrza wymagają tradycyjnych podłóg drewnianych i standardowych drzwi dopasowanych kolorem do okien.

Nowoczesny wystrój pomieszczeń pozwala na większą dowolność w ich urządzaniu. Nie będą tu raziły kolorowe panele podłogowe, terakota z kontrastową fugą czy grube deski w nienaturalnych barwach. Doskonale sprawdzą się tu również drzwi ze szkła, które cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. Wybierając takie rozwiązanie trzeba jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nie zawsze jest to dobry pomysł w mieszkaniach, gdzie przebywają małe dzieci czy zwierzęta. Szkło jest oczywiście grube i odpowiednio hartowane, posiada tez wiele ciekawych wzorów, ale niestety widać na nim nawet najmniejsze zanieczyszczenia.

Można zdecydować się na drzwi ze szkła mlecznego oraz matowego, co poprawi znacznie ich funkcjonalność. Drzwi ze szkła najlepiej pasują do nowoczesnych aranżacji. Podkreślają współczesny styl. Niestety ślady tłustych paluszków czy psiego nosa zawsze będą na nich obecne, a nikt przecież nie chce całych dni spędzać na czyszczeniu dużych, szklanych powierzchni. Z tego względu na szklane drzwi decydują się raczej osoby, które nie planują powiększenia rodziny, a ich zwierzęta przebywają stale w ogrodach.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. krzysztof napisał(a):

    Także mam drzwi z Glass House, są bardzo solidne i pięknie wyglądają :)

  2. marhive napisał(a):

    hm, ja mam drzwi szklane od glass house, matowe, oczywiście grube i hartowane, ale nie zauważyłem, żeby jakoś mocno się brudziły, chociaż dzieciaki swojego czasu mocno je palcowały. żona zawsze przecierała na szybkości ściereczką i ślady po palcach szybko schodziły, zależy więc może też od konkretnego szkła ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *