Jak wybrać dobry zespół na wesele?

O ile czasy się zmieniają, o tyle tradycje pozostają niezmienione. Ale czy oby na pewno ?

Jedną z polskich tradycji jest bez wątpienia wyprawienia uroczystości po zaślubinach zwanej potocznie weselem. Może nie jest już to takie samo wesele jak niegdyś bywało, może nie trwa tak długo i nie odbywa się w takich miejscach jak kiedyś, ale wesele to wesele.

Dzisiaj Para młoda, wraz z rodzicami dba o każdy detal przyjęcia weselnego. Miesiącami szukają odpowiedniego miejsca, odpowiedniego menu, odpowiedniej dekoracji itd. Chcąc dogodzić wszystkim gościom przemierzają setki kilometrów, które kosztuje ich masę poświęconego czasu.

Kiedy już uda się znaleźć to najlepsze z najlepszych miejsc, czas zająć się oprawą muzyczną wesela. I tutaj znowu się zaczyna. Jaki zespół muzyczny wybrać ? A może DJ ? Tu rodzina podpowiada:

„ na weselu u tej i tego to grała orkiestra weselna z Łodzi i było świetnie i w ogóle”.

Młodzi znowu na własną rękę znaleźli jeszcze lepszy zespół muzyczny w internecie. Tylko czy będzie się nadawał ? Tata by chciał żeby był akordeon, wujek nie wyobraża sobie wesela bez takiego instrumentu jak saksofon. Jedni mówią, że musi być wokalista, inni, że wodzirej. Oj, głowa boli.

Jakie cechy powinien posiadać idealny zespół na wesele ? Na pewno muszą to być profesjonaliści zajmujący się oprawą muzyczną wesel nie od wczoraj, bo nawet najlepszy muzyk jak nie wie o co chodzi na weselu to może nie sprostać zadaniu. Zespół weselny musi mieć bardzo bogaty repertuar, gdyż na przyjęciu weselnym bawią się ludzie w różnym wieku, z różnych sfer i o różnych upodobaniach. A tylko ten jeden profesjonalny zespół muzyczny da radę to wszystko ogarnąć.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.