Jak zaistnieć w sieci?

the light trails on the modern building background in shanghai china.

Pozycjonowanie stron jest wciąż najpopularniejszym sposobem zaistnienia w sieci, chociaż kanałów, którymi można dotrzeć do internauty ze swoim przekazem jest naprawdę dużo. Szanse dotarcia do dużej liczby potencjalnych klientów wzrosły wraz z nastaniem ery mediów społecznościowych, takich jak facebook, gdzie firmy zakładają swoje oficjalne profile. Internet jest najważniejszym obecnie medium komunikacyjnym między ludźmi, dlatego nie mieć swojej reprezentacji w sieci to duży błąd dla firmy, i niebezpieczeństwo upadku.

Właściciele firm od dawna stawiają na strony internetowe, na których prezentują swoją ofertę i zachwalają produkty. Jednak aby internauta mógł w ogóle zapoznać się z zawartością strony, konieczne jest jej wypromowanie. Można to zrobić na wiele sposobów – poprzez linki sponsorowane Google – Adwords, poprzez pozycjonowanie strony, poprzez mailing, wykupienie reklam na popularnych portalach, forach tematycznych, przez aktywność w social media itp.

Jednakże pozycjonowanie strony jest najbardziej naturalnym i jednocześnie efektywnym kanałem dojścia do użytkowników sieci – nikt nie zastanawia się, czy dane wyniki wyszukiwań to efekt pracy sztabu pozycjonerów czy obiektywnie najlepsze strony – po prostu klika w te znajdujące się na pierwszej lub najdalej na drugiej stronie rankingu i sprawa załatwiona.

Pozycjonowaniem stron zajmuje się wiele firm na rynku, a ich oferta jest bardzo zróżnicowana. Zanim wybierze się tę, z którą chce się współpracować, warto porównać oferty wielu agencji, zaczerpnąć opinii w internecie, a najlepiej z korzystać z czyjegoś polecenia. Bezpośrednia rekomendacja od kogoś znajomego może mieć decydującą rolę w tym temacie.

Oczywiście każda agencja SEO ma na swoim koncie i sukcesy i porażki, wynikające z dużego zróżnicowania konkurencji i wyników w zależności od konkretnej branży i tematyki. Jednak zawsze łatwiej zaufać firmie, o której wiemy, że pracuje uczciwie i solidnie.

SEO to branża, która rozwija się na całym cywilizowanym świecie, agencje zajmujące się pozycjonowaniem stron działają z powodzeniem na rynkach europejskich (przykład tutaj).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.