Jak zwalczyć mszycę w ogrodzie?

Osoby budujące dom już na końcu „swojej przygody” stają przed jeszcze jednym trudnym zadaniem jakim jest urządzenie i zaprojektowanie ogrodu. Rzecz jest o tyle istotna, że o ile dom uda się postawić nam w 1-2lata o tyle na pięknie wyglądający ogród potrzeba będzie nierzadko od dziesięciu do piętnastu lat.

Podstawową sprawą jest pytanie: czy próbujemy swoich sił samodzielnie czy  tak jak w przypadku budowy domu zatrudnimy specjalistyczną ekipę, która wykona za nas wszystko? Niezależnie, którą z tych opcji wybierzemy i tak przez następne lata przyjdzie nam opiekować się i pielęgnować ogród. Nie mając odpowiedniej wiedzy o ogrodach i owadach, szkodnikach itp. możemy tylko zepsuć cały efekt już na starcie.

źródło: sxc.hu

Warto dlatego wspomnieć o temacie szkodników i owadów w ogrodzie. Najbardziej powszechnym szkodnikiem, który może zaatakować nasz ogród jest mszyca. Jest to owad popularny na całym świecie, który atakuje zarówno zwykłe ogrody jak i uprawy, a w dodatku występuje bardzo licznie. Atakuje młode pędy roślin, które następnie stają się słabsze i gorzej rosną. Sposobów na pozbycie się tego szkodnika jest kilka.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które jest w pełni naturalne jest posadzenie w ogrodzie albo niedaleko różnych roślin, które swoim zapachem będą odstraszały te owady. Takimi roślinami są np.: aksamitki, mięta, majeranek, tymianek czy choćby lawenda.

Jeśli ten sposób nie pomaga warto spróbować zwabić do swojego ogrodu trochę biedronek (są różne sposoby dostępne na internecie dzięki, którym biedronki same powinny zawitać w naszych progach). Jeśli nie to zawsze możemy spróbować zanieść ich trochę ręcznie. Biedronki to naturalni wrogowie mszyc. W ciągu dnia potrafią zjeść nawet do kilkudziesięciu mszyc!

Jeśli takie metody nam nie wystarczają warto w ostateczności spróbować różnych środków chemicznych przeciwko mszycom.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.