Jak zwiększyć sprzedaż mieszkań w Bydgoszczy?

W Bydgoszczy wciąż budowane są nowe bloki, w których powstaje wiele mieszkań. Rynek nieruchomości nie przeżywa jednak swoich najlepszych lat, bowiem panuje zastój – klientów nie stać na kupno mieszkań. Inwestorzy próbują walczyć z kryzysem, jak najlepiej dopasowując ofertę do potencjalnego klienta. W jaki sposób chcą wpłynąć na wzrost sprzedaży?

Współczesna sytuacja gospodarcza oraz społeczna, wymuszają na deweloperach nowe trendy, wyznaczające kierunek przy projektowaniu nieruchomości. Ludzie wciąż wolą mieszkania dwupokojowe niż kawalerki, a jednocześnie szukają możliwie najniższych cen za nieruchomość. Aby mieć jakiś wpływ na sprzedaż mieszkań w Bydgoszczy, inwestorzy starają się spełniać oczekiwania potencjalnych nabywców. Budowane są głównie tzw. mieszkania kompaktowe, czyli niewielkie lokale, metrażem przypominające dawne kawalerki, a jednak rozdzielone na 2 lub nawet 3 pomieszczenia. W ostatnich latach tego typu mieszkania cieszyły się największym powodzeniem: były niedrogie, a dawały poczucie komfortu i pozwalały na intymność, gdy w mieszkaniu miała mieszkać więcej niż jedna osoba.

Aby jeszcze bardziej obniżyć cenę przy sprzedaży mieszkań w Bydgoszczy, inwestorzy zdecydowali się oddawać mieszkania w standardzie deweloperskim. To co prawda nakłada na nabywcę konieczność kolejnych wydatków i żmudnych remontów, pozwala jednak ograniczyć ilość pieniędzy, które trzeba wydać w jednej chwili i umożliwia zaciągnięcie niższej kwoty kredytu.

Klienci wciąż są wybredni, jeśli chodzi o lokalizację, dlatego też nowe osiedla powstają nieco na uboczu, gdzie będzie taniej, ale jednocześnie na tyle blisko miasta, że wciąż są atrakcyjne. Oprócz tego inwestorzy często decydują się na budowę mini dzielnicy, czyli całego osiedla z gotową infrastrukturą: oprócz budynków mieszkalnych na danym terenie powstają supermarkety, place zabaw, szkoła, przychodnia, duży parking, kościół. Dzięki temu ludzie są bardziej skłonni do zakupu mieszkania niż w sytuacji, w której nowy blok powstaje praktycznie na odludziu.

Przy tym wszystkim trzeba pamiętać, że sprzedaż mieszkań w Bydgoszczy nie opiera się jedynie na spełnianiu potrzeb klientów szukających oszczędności. Wciąż bowiem – pomimo kryzysu – ważnym graczem na rynku nieruchomości są bardziej zamożni członkowie społeczeństwa. Aby sprostać i ich wymogom, oprócz popularnych mieszkań kompaktowych, powstają także luksusowe inwestycje. Przestronne, urządzone ze smakiem apartamenty w najlepszej lokalizacji to dwukrotnie wyższa cena za mkw nieruchomości, ale mimo to wciąż znajdują się na nie chętni. Niestety, trend ten rozwinął się ostatnio tak bardzo, że w Bydgoszczy powstaje chyba zbyt wiele mieszkań o podwyższonym standardzie, skutkiem czego wiele z nich zalega na rynku.

Lada moment deweloperzy będą musieli poszukać nowych rozwiązań na zwiększenie sprzedaży mieszkań w Bydgoszczy, dobiega końca budowa wielu mieszkań i jakoś trzeba będzie znaleźć na nie klientów…

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.