Jakim samochodem do ślubu?

Przygotowując się do najpiękniejszego dnia w swoim życiu, panna młoda najdłużej wybiera swoją suknię, fryzurę i inne akcesoria, które pozwolą właściwie przeżyć ten cudowny dzień. Ważną sprawą na jaką zwraca ona uwagę jest także odpowiedni dobór kosmetyczki i makijażystki – najczęściej są to dziewczyny z polecenia.

Natomiast do obowiązków Pana Młodego należy przede wszystkim umówienie kamerzysty, fotografa i przygotowanie menu alkoholi. Jest to ważne, gdyż w naszej kulturze, tradycyjne wesele nie może się obejść bez napojów wyskokowych. Młodzi wspólnie wybierają salę, złote bądź platynowe obrączki i planują wystrój kościoła.

Kolejną istotną sprawą jest wybór odpowiedniego samochodu jakim młodzi pojadą do ślubu. Tutaj opcji wyboru jest naprawdę sporo. Możemy przebierać i wybierać z samochodów nowoczesnych takich jak mercedesy, audi czy bmw. Dosyć często, zwłaszcza w miastach z długa tradycją (na przykład Kraków czy Zakopane), spotkać można ślubne karoce i zaprzęgi konne. Stare miasto czy zabytkowe kamienice bardzo sprzyjają na wyborowi takiego transportu i podnoszą prestiż samego ślubu.

Jednakże coraz częściej w obecnych czasach wracają stare i zabytkowe samochody, czasem motory ewentualnie busy. Odpowiednio odrestaurowane, wypielęgnowane i przygotowane do jazdy pokazują swoje odnowione piękna. Chociaż na co dzień taki samochód raczej jest ciężki do prowadzenia poprzez brak, na przykład wspomagania kierownicy, słabej widoczności z przodu i z tyłu samochodu, to coraz częściej można zobaczyć je na ulicy.

Pięknym samochodem jest zabytkowa Warszawa M20-Garbuska, produkowana na Żeraniu w okresie powojennym. Warszawska fabryka produkowała ten samochód do końca lat 60 ubiegłego stulecia jako ekskluzywną limuzynę dla vipów i prominentów.
Obecnie jest to samochód bardzo rzadko spotykany na naszych ulicach, jednakże kilka egzemplarzy po gruntownej renowacji można jeszcze zobaczyć.

Jest to samochód bardzo przestronny w środku, bardzo często mający fotele obite naturalną skórą w intensywnych kolorach. Wnętrze w jasnych kolorach pasuje do stylu retro całego samochodu, a drewniane dodatki (kierownica, gałka zmiany biegów) dobrze go uzupełniają.

Tego typu zabytkowe samochody do ślubu najczęściej wybierają osoby starsze i jednocześnie, które lubią polską motoryzację. Nie jest to jednakże reguła, gdyż wielokrotnie widać młode osoby zasiadające na tylnych siedzeniach Warszawy Garbuski.

Zdobycie takiego samochodu, czy to na giełdzie samochodowej czy z garażu starego rolnika jest pierwszym etapem na posiadanie zabytkowego auta. Jednakże nie jest to jedyny i ostateczny koszt.
Żebyśmy mogli zacząć chwalić się posiadaniem takiego auta i zacząć na nim zarabiać przyzwoite pieniądze, należy włożyć w nie wiele pracy, potu i wysiłku. No i oczywiście dużo czasu i pieniędzy. Ale oto przecież chodzi.

Warszawa M20-Garbuska – samochód do ślubu Częstochowa

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.