Jazda na rowerze – samo zdrowie.

Na świecie jest coraz więcej ludzi otyłych. Pomimo, że rośnie świadomość dotycząca chorób, jakie może wywoływać nadwaga, najczęściej spędzamy czas przed telewizorem, dzielnie kibicując rozmaitym drużynom sportowym. Przy takiej okazji nie obejdzie się bez chipsów i piwa, czy choćby słonych paluszków, popijanych colą. Kilogramów nam przybywa i jednocześnie maleje chęć do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Lekarze załamują ręce patrząc na nasze obfite kształty i nie są w stanie trafić do naszej świadomości żadnym argumentem.

Dużym plusem dla naszego zdrowia i formy były podwyżki cen paliw i biletów komunikacji miejskiej. Niewiele osób stać na taki komfort, więc w ruch poszły rowery. Dla nikogo nie stanowi dużego problemu przejechanie 20-30 kilometrów dziennie, a więc z dnia na dzień poprawia się nasza kondycja. Rozkwita też infrastruktura rowerowa, budowane są specjalne ścieżki, a pod sklepami i biurowcami pojawiły się już stojaki rowerowe i nikogo nie dziwi podróżowanie po mieście w ten sposób.

Najbardziej cieszy to, że rowery polubiły również dzieci i chętnie na nich jeżdżą do szkoły. Dzięki temu od najmłodszych lat przyzwyczajają się do dużej dawki ruchu, którą warto utrzymać przez całe życie. To nieprawda, że z upływem lat stajemy się mniej sprawni. Przyczynia się do tego nasz leniwy tryb życia, brak świeżego powietrza i godziny spędzane przed telewizorem. Nie bez znaczenia są również posiłki spożywane na mieście, w dużym pośpiechu. Łapczywe jedzenie sprawia, że jesteśmy w stanie zjeść o wiele więcej niż potrzebujemy i mamy dużo szczęścia, jeśli pod restauracją znajdują się stojaki rowerowe, do których przypięte są nasze rowery.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.