Języki obce – jakie warto znać?

Na świecie używanych jest od 5 do 7 tysięcy języków. Ponadto wciąż powstają nowe, inne – wymierają. Tak naprawdę więc trudno jest ustalić dokładną ich liczbę a jeszcze trudniej określić, którymi – oprócz ojczystego – władają Polacy oraz pozostali mieszkańcy Europy.

W dzisiejszym świecie bowiem trudno obyć się bez znajomości jakiegokolwiek drugiego języka – przydaje się on w pracy, na wycieczce, w sklepie czy podczas czytania instrukcji obsługi, albo książki w oryginalnej wersji… Dodatkowo znajomość języka obcego odgrywa kluczową rolę w procesie rekrutacji, gdy staramy się o pracę, zwłaszcza w zagranicznej korporacji. Jakich więc języków warto się uczyć?

Języki takie, jak angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski czy holenderski z pewnością ułatwią znalezienie pracy każdemu Europejczykowi i umożliwią międzynarodowy dialog z obywatelami sąsiednich państw. Przydadzą się z pewnością każdemu, kto planuje związać swoją przyszłość z pracą w logistyce, transporcie, handlu, hotelarstwie, turystyce czy informatyce.

Pomału jednak możemy zauważyć również coraz bardziej rosnące zainteresowanie językami rzadkimi, jak japoński, wietnamski, turecki czy chiński – i to zarówno ze strony poszukujących pracę, jak i pracodawców. Osoba z unikalnymi kompetencjami językowymi staje się bowiem ceniona na wagę złota, bo otwiera kolejna furtkę do rozwoju działalności biznesowej. Może więc warto, jeśli tylko mamy taka możliwość, pomyśleć o kursach językowych i odważyć się na naukę mniej popularnych języków? Wszak nauka języka tureckiego czy japońskiego nie jest chyba aż tak trudna?

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. norweg napisał(a):

    Również coraz bardziej popularne są języki skandynawskie – norweski, szwedzki i duński.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.