Na kamerowaniu można zarobić!

Marzeniem niejednego dziecka było zostać aktorem filmowym lub prezenterem telewizyjnym. Niektórzy natomiast woleli wcielić się w rolę kamerzysty, czyli tworzyć te dzieła od drugiej strony. Oba te marzenia można dzisiaj w dość prosty sposób spełnić, ponieważ żyjemy w czasach kiedy dostęp do sprzętu i możliwości, jakie daje, jest bardzo duży. Filmy reklamowe, nagrywanie ślubów i imprez rodzinnych czy w końcu własny kanał na youtube to tylko niektóre z możliwości.

Własny biznes, czego potrzebujemy

Wszystko zależy od tego, czym właściwie chcemy się zajmować. Jeżeli marzy nam się własny kanał na YouTube, na początek wystarczy smartphone z dobrej jakości aparatem. Jeżeli natomiast chcemy świadczyć takie usługi jak filmy reklamowe, filmy weselne, filmy eventowe i tym podobne, będziemy musieli zainwestować już w bardziej profesjonalny sprzęt. Obecnie, filmy często kręci się przy pomocy specjalistycznych lustrzanek, które pozwalają uzyskać bardzo dobry obraz lub po prostu specjalistycznych kamer.

Oprócz naszego głównego sprzętu, którym będziemy nagrywać, musimy pamiętać o zakupie sprzętu dodatkowego. Statywy, oświetlenie, futerały, mikrofony to tylko niektóre z dodatkowych akcesoriów, w które musimy się wyposażyć, jeżeli zależy nam na tym, by nasze filmy były profesjonalne.

Filmy reklamowe czy weselne?

Zapewne wielu z Was zastanawia się nad tym, jaki rodzaj filmów jest najbardziej opłacalny. Na to pytanie dość trudno odpowiedzieć, ponieważ zależy to od wielu czynników. Na początku swojej filmowej drogi warto jednak wybrać taką specjalizację, która najbardziej nas interesuję, nawet jeżeli będzie nieco gorzej płatna.
Jedni wolą bardziej kreatywną pracę. Wtedy filmy reklamowe mogą okazać się bardzo dobrym sposobem na rozwój swoich umiejętności. Inni natomiast będą czuli się lepiej, wykonując powtarzalne czynności. Dla takich osób lepsze będzie kręcenie filmów z wesel i ślubów. W tym wypadku bowiem raz opracowaną strategię kamerowania można później powielać podczas innych imprez.

Własny kanał na YouTube

Jeżeli natomiast chcielibyśmy sami występować w naszych produkcjach, dobrym sposobem jest założenie własnego kanału na YouTube. Możemy tam nagrywać videoblogi, wywiady z innymi ludźmi, programy tematyczne itp. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej. Youtuber jest obecnie uważany z jeden z zawodów przyszłości.

Czytaj więcej na: filmy reklamowe kraków

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.