Kasacja aut

wynajem samochodu Zamość

Kasacja pojazdów Wałbrzych

Samochód eksploatowany przez lata prędzej czy później musi zostać zezłomowany.
Choć suma, jaką otrzymamy za auto nie będzie zawrotna, to zyskamy pewność, że auto zostało zezłomowane zgodnie z przepisami ochrony środowiska. Jak dokładnie pozbyć się starego auta zgodnie z przepisami? Pierwszym krokiem jest odnalezienie stacji demontażu pojazdów. Kasacja aut Wałbrzych jest przeprowadzana na wielu złomowiskach, upewnijmy się jednak, że wybrana przez nas jednostka posiada odpowiednie certyfikaty. Nielegalne złomowanie jest niestety zjawiskiem częstym. Kasacja pojazdów w autoryzowanym punkcie wiąże się z koniecznością przedstawienia dokumentów własnych i dokumentów pojazdu. Po utylizacji auta otrzymujemy zaświadczenie, bez którego nie wyrejestrujemy auta.
Decydując się więc na nielegalne złomowanie pozbawiamy się tej możliwości i możemy oczekiwać, że prędzej czy później zostaną na nas nałożone kary np. za brak ubezpieczenia auta, które formalnie cały czas istnieje. Samodzielny demontaż części auta jest niewskazany, ponieważ wiąże się z możliwością zanieczyszczenia środowiska olejami i smarami. Może się to również wiązać z nałożeniem na nas kar. W zakładach złomujących auta (np. złomowanie aut Wałbrzych_ możliwy jest demontaż niektórych części – w takim przypadku otrzymamy za nasze auto wyższą cenę.

Cena waha się w zależności od marki i stanu pojazdu oraz oczywiście od jego wagi

Możemy liczyć na otrzymanie kilkuset złotych. Jeżeli auto jest niesprawne, zazwyczaj stacja jest w stanie odebrać je z miejsca postoju lawetą. Niestety taka usługa nie jest darmowa i zostanie odliczona od ceny naszego sprzedawanego auta. Kasacja pojazdów nie jest skomplikowana, wymaga od nas jedynie przedstawienia dokumentów własności auta na stacji złomowania pojazdów oraz wyrejestrowania pojazdu we właściwym dla nas Urzędzie Komunikacji i zgłoszenia tego faktu ubezpieczycielowi. .

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.