Kasacja pojazdów

kasacja aut

Kasacja aut – jak się do tego zabrać?

Każde auto prędzej czy później ulega awariom, a po kilkunastu lub kilkudziesięciu latach eksploatacji koszt naprawy przewyższa jego wartość. Raczej wątpliwe jest, że znajdzie się chętny, aby odkupić od nas stary samochód.

Co zatem zrobić w takiej sytuacji?

Nie warto utrzymywać auta, które jest bezużyteczne, ponieważ niesie to za sobą różnego rodzaju koszty. Naprawa jest nieopłacalna i przy tak starym samochodzie nie mamy pewności, że za chwilę nie będzie konieczna kolejna. Trzeba pamiętać, że sprzedaż auta na części i samodzielny demontaż jest nielegalny. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest w tym przypadku kasacja pojazdów ząbkowice.

Złomowiska przyjmą od nas każdy pojazd, a jego dotychczasowy właściciel otrzyma za nie gotówkę. Nie są to zawrotne kwoty, ale w zależności od marki pojazdu i jego wagi możemy otrzymać za niego kwotę rzędu 300-600 złotych. Na stronach internetowych można często otrzymać szczegółową wycenę, wpisując w odpowiedni kalkulator dane takie jak model, rocznik produkcji samochodu i rodzaj jego silnika. Niektóre części z pojazdu mogą zostać przez stację sprzedane, stąd też niektóre modele pojazdów będą więcej warte.

Co jeśli auto jest niesprawne?

Stacje złomujące pojazdy często oferują usługę dowiezienia auta na złomowisko własną lawetą. Kasacja pojazdów nie jest więc przedsięwzięciem skomplikowanym i nie wymaga dużego nakładu czasu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kasacja aut kłodzko wymaga wyrejestrowania pojazdu w urzędzie komunikacji. Informację o tym fakcie należy też dostarczyć ubezpieczycielowi pojazdu. W tym celu potrzebne będzie zaświadczenie ze stacji złomowania pojazdów, która posiada odpowiednią licencję. Kasacja aut w licencjonowanych stacjach złomujących pojazdy da nam pewność, że auto zostanie zlikwidowane w sposób jak najmniej uciążliwy dla otaczającego nas środowiska.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.