Kiedy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne?

O zdrowie trzeba dbać – zawsze i wszędzie oraz możliwie jak najlepiej, dlatego też zwykle w każdym przypadku, żyjąc w naszym kraju, warto mieć takie dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Publiczna służba zdrowia w Polsce nie zawsze staje na wysokości zadania, a zdrowie i życie to zbyt poważna sprawa, aby wystawiać się na jakiekolwiek ryzyko. Są jednak przypadki, w których polisa zdrowotna jest szczególnie wskazana…

  • Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne przyda nam się, gdy chorujemy na jakieś choroby przewlekłe i w zasadzie mamy pewność, że będziemy potrzebować regularnych badań i wizyt u specjalistów. Nie warto wtedy zdawać się wyłącznie na NFZ, lepiej zapewnić sobie także prywatną opiekę medyczną na najwyższym poziomie.
  • Ubezpieczenie takie przyda się również osobom starszym, które – wiadomo – z racji wieku będą z biegiem czasu coraz częściej potrzebować kontroli i pomocy lekarskiej (i to bez czekania tygodniami na konsultacje u okulisty czy laryngologa).
  • Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne wykupują także osoby, które mają rodzinę. Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje bowiem warianty pozwalające na korzystanie z prywatnej opieki lekarskiej nie tylko osobie, która takie ubezpieczenie wykupuje, ale także najbliższym członkom jej rodziny (żonie, mężowi, rodzicom…).
  • Kobiety w ciąży i rodzice małych dzieci bardzo często (i bardzo słusznie zresztą) decydują się na dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Noworodki, niemowlaki i przedszkolaki potrzebują zwykle wielu badań kontrolnych, czasami dość zaawansowanej diagnostyki i szczepień ochronnych. To wszystko można finansować z dodatkowego ubezpieczenia i korzystać z komfortu natychmiastowości realizacji usług medycznych.
  • Pamiętajmy o takim dodatkowym zabezpieczeniu także na przykład przy wyjazdach wakacyjnych, zwłaszcza jeśli planowana podróż może wiązać się z jakimś ryzykiem (bo na przykład podczas urlopu uprawiamy sporty ekstremalne).
  • Na dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne stosunkowo często decydują się również pracodawcy, którzy tego typu polisy wykupują pracownikom firmy w ramach oferowanego im pakietu socjalnego.

Rynek ubezpieczeń jest dziś bardzo atrakcyjny i konkurencyjny (nie tylko cenowo). Mamy naprawdę wiele opcji do wyboru, a nawet możliwość indywidualnego negocjowania warunków. Dzięki temu udaje się praktycznie zawsze optymalnie dostosować ofertę do konkretnych potrzeb i wymagań.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.