Klimatyczna altana ogrodowa kryta strzechą

altana-ogrodowa

Nie ważne, czy prowadzimy hotel i chcemy zainwestować w dodatkową atrakcję dla gości, czy zawsze marzyliśmy o altanie w swoim ogrodzie i przymierzamy się finansowo do tej inwestycji – altany kryte strzechą będą prezentować się świetnie jako obiekt do użytku prywatnego jak i publicznego. Zapraszam do lektury, w której rozłożymy na czynniki pierwsze te piękne altany ogrodowe. 

Klimat.

Jeśli marzy nam się prawdziwa, słowiańska biesiada, ze skwierczącym mięsem na grillu, gęsto zastawionymi, solidnymi stołami dębowymi, z przyjemnie zadymionym wnętrzem i odgłosami bawiących się gości, nie zastanawiajmy się, wybierzmy altanę wykonaną z drewna, z dachem pokrytym strzechą. Jest to rozwiązanie wręcz idealne jeśli posiadamy hotel i wolne miejsce, w którym możemy postawić taką konstrukcję, bowiem jest to nie tylko przestrzeń użytkowa ale i atrakcja, która przyciąga wzrok i wręcz namawia do urządzenia prawdziwej uczty. Pod altaną biesiadną zorganizujemy wesele, komunię, urodziny, imprezę tematyczną, ale może to być także zwykłe miejsce spotkań dla naszych gości, którzy wieczorami wygodnie się rozsiądą i urządzą sobie grilla.

Jeśli nie mamy swojego hotelu, ale posiadamy duży ogród, na którym także odprawiamy najróżniejsze przyjęcia, spotkania rodzinne czy biesiadujemy ze znajomymi, inwestycja w altanę krytą strzechą sprawi, że od teraz takie spotkania możemy organizować bez względu na pogodę, w miejscu pełnym klimatu. Altana ogrodowa tego typu nie stoi w co drugim ogrodzie, dlatego jeśli lubimy się chwalić i posiadać rzeczy, których nie ma nikt inny w okolicy – tak, taka konstrukcja to doskonały wybór.

Bezobsługowość.

 

Altana ogrodowa kryta strzechą nie wymaga od nas żadnych prac konserwacyjnych przez pierwsze kilka lat, jedyne co nas czeka na 100% to ciemniejący kolor strzechy i jej delikatne ubywanie, najczęściej przez ptaki, które wyrywają jej kawałki. Nie jest to oczywiście żaden problem, gdyż każdy szanujący się wykonawca takich altan wyśle montażystę, który uzupełni brakujące kawałki dachu. Strzecha nie przecieka, nie niszczeje tak jak inne materiały, jest praktycznie niepalna i nie zerwie nam jej mocny wiatr. Prawdziwie bezobsługowe poszycie, którym nie musimy się w ogóle przejmować.

Cena.

Nie ukrywajmy, cena altany pokrytej strzechą najwyższej klasy nie jest mała, ale wynika to z bardzo wysokiej jakości wykonania, technologii, która pochodzi z dziada-pradziada i są to rozwiązania sprawdzone, trwałe i bezpieczne. Niedawno nastał przykry trend, klienci oczekują bardzo wysokiej jakości, ale nie chcą za tą jakość płacić. W tym przypadku inwestycja w tanie materiały gorszej jakości sprawi, że zaoszczędzimy dużą ilość pieniędzy, niestety po kilku latach konstrukcja będzie nadawała się tylko do wyburzenia. Dla własnego komfortu, lepiej jest zainwestować raz a porządnie i nie oszczędzać na bezpieczeństwie swoim i bliskich, gdyż nikt chyba nie chce, żeby strop zwalił się mu na głowę.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *