Kobiece i męskie wnętrza

Chociaż podział na płeć wydaje się często niesprawiedliwy, to jednak faktycznie, kobiety inaczej podchodzą do tematyki wystroju wnętrz. Przede wszystkim, udowodniono, iż panie staranniej dobierają kolory – dla panów liczy się bardziej funkcjonalność.

 Jak kobiety kupują meble?

Meble Radomsko to dla kobiety temat-rzeka. Nie potrafią po prostu pójść do sklepu i wybrać pierwszy lepszy zestaw. Przecież meble muszą pasować do wnętrza, do charakteru właściciela. Odcień, faktura – to cechy, na które kobieta zwraca uwagę, podczas gdy mężczyźni częściej sprawdzają z czego meble są zrobione, jakie umocowania posiadają i jak są komfortowe w użytkowaniu. Kolor oraz rozmiary odgrywają mniejszą rolę – w oczach mężczyzny wszystko pasuje do wszystkiego.

430_3152267

 Kobiecy styl

Kobiety kochają bibeloty. Mówi się, że panowie częściej brudzą, a panie bałaganią. Jest w tym trochę prawdy. Kobiece wnętrze zazwyczaj wypełnione jest drobnymi przedmiotami, które panowie nie lubią eksponować. Kobiety zaś cenią sobie dodatki i dekoracje – wazony, rzeźby, zdjęcia, tak zwane „durnostojki”. Przez to, że są bardziej emocjonalne, większa wagę przywiązują do pamiątek. Panie lubią też meble stylizowane – mężczyźni częściej wybierają proste kroje. Fikuśne, rzeźbione łóżka i komódki na biżuterię w ogóle nie są obiektem ich zainteresować. Nie meble, ale sprzęty panów bardziej interesują – potrafią godzinami rozważać kupno telewizora, który dla kobiety ma po prostu działać.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.