Kontrola dostępu zmienia przyszłość bezpiecznego Internetu

kontrola dostępu

Jedni z twórców Internetu bacznie obserwują jak rozwija się kontrola dostępu widzą świetlaną przyszłość skąpaną w morzu danych, urządzeń i wszechobecnej łączności, ale ciemna strona zapowiada zmiany hurtowych potrzebne w kontroli dostępu i prywatności utwardzone przez sprzęt bezpieczeństwa.

Musimy pogodzić się z faktem, że Internet nie zawsze będzie bezpiecznym miejscem. Nie każdy ma dostęp do Internetu posiadających najlepsze interesy innych użytkowników. Można łatwo spojrzeć na krajobraz przyszłego świata, w którym każdy sobie wyobraża inteligentne urządzenie, podłączone do sieci. I wygląda na to, jak ta przyszłość Internetu może kształtować biznes, naukę i edukację.

Kontrola dostępu i Internet wywołują jednak pewne luki związane z oprogramowaniem jako piętę achillesową roku. To oczywiste, że proste nazwy użytkowników i hasła są niewystarczające do zadania ochrony przed nieautoryzowanym dostępem i tym wieloczynnikowym i być może także środki biometryczne będą potrzebne do osiągnięcia pożądanego efektu.

Kontrola dostępu jest niezbędna choćby powołując się na sytuacje, gdyż następuje kradzież danych uwierzytelniających użytkownika z witryn internetowych, w tym dostawców usług, sprzedawców i witryn z grami. Aby temu zapobiec, właśnie kontrola dostępu wyprzedza wszelkie inne rozwiązania.

Często oprogramowanie próbuje poradzić sobie z poufnością, prywatnością, kontrolą dostępu oraz ustępują bezpieczeństwa sprzętu wzmocnionego. Ostatecznie musimy dotrzeć do pewnych wniosków na rynku krajowym i międzynarodowym, co do których zachowania nie będą tolerowane, a które nie, i jakie będą konsekwencje tego przestępstwa. Będziemy na pewno dyskutować te problemy również w przyszłości.

Podczas gdy mamy nowe narzędzia takie jak właśnie kontrola dostępu, dzięki której można myśleć, będzie wymagało to od nas umiejętności korzystania z nich w celu rozróżnienia informacji dźwięku z chorej propagandy od prawdy oraz mądrość od głupoty.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Marcin Ger pisze:

    Ja mam tylko doświadczenie z produktami firmy Unicard, ale chętnie przetestuje i te rozwiązania.

  1. 15 grudnia 2014

    […] tym poradzić, ale nie ułatwiają osobom obejść system, to instalując cylindry kluczowe, nowa kontrola dostępu jest realizowana. Następnie, nowe klucze powinny być podawane jedynie do osób, które naprawdę […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.