Kosmetyki a oparzenia słoneczne

Kosmetyki naturalne, które oferują rozmaite firmy są w ciągłej sprzedaży. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii w połączeniu z dawnymi recepturami kosmetyki te cechują się dobrą jakością i skutecznością działania. Można ich używać na rozmaite rodzaje cery, zróżnicowane typy skóry, w zależności od wieku oraz innych predyspozycji. Klientka oczywiście może skonsultować swoje potrzeby z przedstawicielem handlowym firmy – tutaj jednakże jest niezbędna wiedza odnośnie wielu różnych aspektów związanych z zabezpieczeniem i konserwacją skóry.

Klub mariza oferuje rozmaite usługi konsultacyjne, dzięki którym każda klientka będzie zadowolona i usatysfakcjonowana. Szczególnie ciekawe są kremy do opalania, które ułatwiają zabezpieczenie skóry oraz chronią przed nadmiernymi oparzeniami słonecznymi. Oparzenie słoneczne pierwszego stopnia polega na pojawieniu się ostro odgraniczonego rumienia na skórze w miejscu oparzenia. Towarzyszy temu wykwitowi ból oraz pieczenie. Oparzenie drugiego stopnia powoduje wystąpienie w miejscu działania wysokiej ciepłoty pęcherzy na skórze, bez objawów martwicy na ich dnie.

klub mariza

Pęcherze występują na rumieniu i wypełnione są płynem surowiczym. W przypadku zakażenia treści pęcherza płyn ulega zropieniu. Oparzenie trzeciego stopnia powoduje oprócz objawów oparzeń pierwszego i drugiego stopnia martwicę skóry, Cechują ją grube strupy wytworzone przez tkankę martwiczą lub wrzodziejące ubytki. Strupy te mogą być głębokie i mieć szarą lub czarną barwę. Mają twardą spoistość i silnie przylegają do podłoża. Gojenie tych ran trwa bardzo powoli powoli z pozostawieniem dużych blizn ściągających.

Przy oparzeniu stosuje się leczenie ogólne. Należy zastosować opatrunek, który zmienia się co 24 godziny. Powierzchnie ropiejące należy przemywać roztworem nadmanganianiu potasu w stosunku 1:5000 lub wodą utlenioną 1:10. Ogólnie rokowanie zależy od rozległości i stopnia oparzenia słonecznego. Duże znaczenie ma wydolność układu krążenia i układu gruczołów dokrewnych. Kremy na oparzenia słoneczne mogą raczej leczyć poparzenia pierwszego lub ewentualnie drugiego stopnia. Natomiast w przypadkach poważniejszych oparzeń jak te opisane powyżej, należy brać pod uwagę konieczność bardziej zaawansowanego leczenia.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.