Kuchnia i jadalnia – urządzanie domu

urządzanie wnętrza

Jeżeli nie mamy zbyt wielu pomieszczeń w domu, aby rozdzielić kuchnię i jadalnię, to zawsze możemy sensownie połączyć je w jedno. Nie musi to być blat łączący dwa pokoje – wystarczy znaleźć miejsce, w którym możemy zainstalować umywalkę – na tej samej długości warto ustawić kuchenkę gazową lub elektryczną i jedną niską szafkę na naczynia. Poza tym należy wstawić duży stół i krzesła. Można także umieścić w rogu kanapę i telewizor.

Meble w jadalni nie są konieczne, ale jeżeli mamy miejsce, to wszelkie zestawy wypoczynkowe są jak najbardziej na miejscu. Można także postawić więcej szafek na naczynia, a nawet małą biblioteczkę na książki kucharskie itd.

Zestawy wypoczynkowe z bokami są zbyt duże do jadalni łączonej z kuchnią, ale jeżeli rozdzielimy kuchnię i jadalnię na dwa pomieszczenia, to jak najbardziej do jadalni możemy wstawić kanapę i fotele.

W kuchni niezbędny jest duży okap – zwłaszcza, gdy nieopodal mamy stół, wokół którego zbieramy się, aby zjeść posiłek. Warto zapanować nad rozprzestrzenianiem się kuchennych zapachów do innych pomieszczeń w domu. Nie jest to zbyt stosowne, że podejmujemy gości w salonie, a oni bez trudu mogą odgadnąć co jedliśmy na obiad.

Stół w jadalni powinien być solidny i estetyczny, gdyż jest to jeden z najważniejszych mebli w całym pomieszczeniu. Gości możemy bez obaw zapraszać do jadalni (nawet jeżeli jest łączona z kuchnią) – jest to miejsce służące do spożywania posiłków i dotyczy to także gości – nie tylko domowników.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.