Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy ma różnorodne zastosowanie. W największym skrócie można powiedzieć, że jest ono bezpośrednio związane z rolą, jaką odgrywa ta dobroczynna substancja w ludzkim organizmie. Syntetyczny kwas hialuronowy, w tabletkach lub w formie zastrzyków, ma za zadanie imitować działanie swojego naturalnego odpowiednika, który znajduje się między innymi w stawach, skórze, dziąsłach oraz oczach.

Krótko mówiąc, kwas hialuronowy ma zastosowanie jako kosmetyk na twarz i pod oczy, do wypełniania ust oraz biustu, w kuracjach odmładzających oraz opóźniających starzenie oraz jako specyfik o działaniu przeciwzapalnym i nawilżającym (np. przy chorobach stawów).

Kwas hialuronowy – zastosowanie na twarz i pod oczy.

Skąd się bierze zastosowanie kwasu hialuronowego do pielęgnacji skóry twarzy, w tym wyjątkowo delikatnych i podatnych na starzenie miejsc pod oczami? Przede wszystkim z jego zdolności utrzymywania wody, przez co skóra jest bardziej sprężysta i odżywiona, a mniej oklapnięta. Naukowcy udowodnili, że ludzkie ciało z wiekiem produkuje coraz mniej tej substancji, a co za tym idzie spada jego jędrność (jeśli chodzi o skórę) oraz elastyczność (np. chore stawy).

Kwas hialuronowy sprawdza się w odbudowie zniszczonej skóry. Jest stosowany do usuwania blizn po oparzeniach, ranach czy też innych niechcianych niedoskonałościach. Jest skuteczny w walce ze zmarszczkami. Nieprzypadkowo wiele osób w branży kosmetycznej nazywa kwas hialuronowy „fontanną młodości”. W ofercie gabinetów kosmetycznych oraz spa stawiany jest obok takich zabiegów jak mikrodermabrazja czy mezoterapia, które również mają działanie odmładzające i upiększające.

Kwas hialuronowy – zastosowanie do wypełniania ust i powiększania biustu.

Ze względu na swoją zdolność utrzymywania wody, kwas hialuronowy potrafi nadać skórze jędrności i sprężystości. Jest naturalnie występującą w ludzkim ciele substancją, więc – jeśli zabieg wykonany jest profesjonalnie – wstrzyknięcie go pod skórę nie powinno przynieść niepożądanych skutków. Dlatego coraz częściej stosuje się go do wypełniania ust oraz powiększania biustu.

Kwas hialuronowy na stawy.

Jako naturalny składnik naszych stawów, jest on odpowiedzialny nie tylko za stworzenie warstwy ochronnej pomiędzy kośćmi i innymi twardymi elementami układu, ale także za transport substancji odżywczych. Wraz z kolagenem odpowiada on bezpośrednio za zdrowie naszych stawów, a że z wiekiem stopniowo ustaje produkcja tych dwóch substancji, stajemy się bardziej podatni na zapalenia, osteoporozę czy reumatyzm.

Nawilżające zastosowanie kwasu hialuronowego wykorzystują także np. chirurdzy przy operacjach oka, kiedy potrzebne jest zewnętrzne nawilżanie. Kwas hialuronowy dostarcza warstwę ochronną, niezbędną do zabezpieczenia delikatnych elementów w takcie zabiegu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.