Laminowanie papieru

Laminowanie jest to technologia która, polega na pokryciu kartki papieru folią z obydwu stron. Dzięki temu kartka jest chroniona przed zniszczeniem, zabrudzeniem i innymi uszkodzeniami. Taka kartka nie zamoknie, nie zostanie zanieczyszczona nawet tuszem. Zalaminowana kartka zawierająca ogłoszenia, obwieszczenia, jest wieszana w widocznym miejscu, może być też umieszczana w segregatorze.Istnieją specjalne urządzenia do laminowania w których folia na gorąco osłania kartkę ze wszystkich stron. Bardzo często laminuje się dyplomy, oraz inne ważne dokumenty. Folia na gorąco przylega do kartki w ten sposób że przepuszcza się ją przez zespół walców ogrzewanych pod ciśnieniem, dzięki czemu wszystkie spoiny klejowej warstwy łączą się ze sobą. Laminatory jako maszyny są dość skuteczne. Folie można kupić o różnych grubościach w mikrometrach.Standardowe laminatory zazwyczaj normalnie używają folii o grubości 80-250 mikrometrów, w zależności od jakości maszyny. Im grubsze jest etui, tym wyższe koszty są generowane. Laminatory takie stosuje się do różnych grubości folii do laminowania na podłożach, takich jak papier lub tkaniny. Główną zaletą stosowania walców ogrzewanych laminatorów są prędkości. Laminatory używać podgrzewanych wałków stosując folię do laminowania. Proces podgrzewania przed nałożeniem folii do podłoża pozwala na szybsze przylgnięcie folii. Laminowanie dokumentów wykonuje się w celu zwiększenia bezpieczeństwa przed fałszowaniem.

Laminowanie zdjęć przeprowadza się w celu ochrony przed kurzem i uszkodzeniami mechanicznymi. Wykonuje się też laminowanie dokumentów, które są często używane, takie jak menu. W laminatorach używa się rolki silikonowe w celu wsparcia procesu laminowania. Te wałki naciskają i rozprowadzają ciepło. Podstawowe laminatory mają tylko dwie rolki. Wiele wysokiej klasy fotografii laminatorów używa nawet sześć rolek. Im więcej wałków, tym lepsze wyniki może dać laminowanie.

Kontrola temperatury – niektóre podstawowe laminatory nie pozwalają na regulację temperatury. Używają jednej temperatury dla wszystkich ustawień. Wiele laminatorów z wyższej półki laminatory daje możliwość dostosowania temperatury do różnych rodzajów folii do laminowania. Laminatory różnią się miedzy sobą jeśli chodzi o funkcje, niemniej jednak ich przeznaczenie – laminowanie dokumentów – jest wspólne.

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

  1. NiszczarkiBiurowe napisał(a):

    Laminowanie jest korzystne zwłaszcza w przechowywaniu dokumentów, które należy trzymać po kilka lat. Papier jest narażony na wilgoć, a przez to wyblaknięcie druku. Dzięki laminacji dokumenty zachowają swoją świeżość i będą czytelne przez wiele lat.

  2. Darek napisał(a):

    W większych biurach laminatory są naprawdę przydatnym sprzętem. Wiele dokumentów, dzięki temu, można bezpiecznie przechowywać i nie trzeba martwić się o ich zniszczenie.

  3. solokolos napisał(a):

    Laminowanie naprawdę pomaga przy przechowywaniu i trwałości różnych dokumentów. Rachunki ze sklepów myślę, że można spokojnie zalaminować w cienką folię, dzięki temu nie wypłowieją i się tak łatwo nie zgubią. Ważne certyfikaty, dyplomy itd. też warto zalaminować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.