Liczarki banknotów – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

liczarki banknotów

Używa się ich w bankach, kantorach oraz wszędzie tam, gdzie trzeba przeliczać duże ilości banknotów. Ułatwiają one prace ludzi oraz sprawiają, że popełniane jest mniej błędów podczas liczenia. Liczarki banknotów, bo o nich oczywiście mowa to urządzenia, które zrewolucjonizowały pracę wszystkich, którzy mają na co dzień dużo do czynienia z papierowymi pieniędzmi.

Obecnie liczarki posiadają wiele zaawansowanych funkcji dodatkowych takich jak np. rozpoznawanie prawdziwości banknotów. Na co warto zwrócić uwagę, przymierzając się do zakupu tego typu urządzenia?

Wytrzymałość urządzenia

Pierwsze pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać przed zakupem liczarki banknotów, to ile średnio banknotów będziemy przeliczać dziennie na tym urządzeniu. Gdy już mamy odpowiedź możemy dopasować odpowiedni model do naszych potrzeb. Jeżeli te ilości nie będą duże, prawdopodobnie dobrze sprawdzi się prawie każda liczarka do banknotów. W przypadku bardzo dużych ilość banknotów warto natomiast zainwestować w nieco droższy sprzęt, który będzie bardziej wytrzymały i będzie w stanie pracować dłużej i wydajniej. Bardziej zaawansowane liczarki do banknotów określa się czasem mianem „heavy duty”.

Prędkość liczenia

Bardzo ważnym parametrem, jeżeli chodzi o liczarki do banknotów, jest także prędkość, z jaką zliczają one pliki środków pieniężnych. Przy małych ilościach ten parametr nie jest tak ważny, jednak przy bardzo dużych warto, żeby był on jak najlepszy. Pozwoli nam to zaoszczędzić dziennie co najmniej kilka minut, co w skali roku może przełożyć się nawet na kilka godzin. Standardowo liczarki liczą banknoty z prędkością od 500 do 2000 na minutę.

Rozpoznawanie fałszywek

Coraz więcej nowych modeli liczarek do banknotów w swoim podstawowym wyposażeniu posiada już opcje rozpoznawania fałszywych pieniędzy. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii takich jak ultrafiolet czy magnetyzm można w łatwy i szybki sposób rozpoznać, czy mamy do czynienia z prawnie akceptowalnymi środkami pieniężnymi. Decydując się więc na zakup liczarki banknotów, warto dowiedzieć się, czy posiada ona funkcje rozpoznawania fałszywych pieniędzy.

Możliwość przeliczania obcych walut

Jeżeli na co dzień mamy do czynienia z różnymi walutami np. w kantorze, warto wybrać taką liczarkę, która pozwala na zliczanie banknotów o różnych rozmiarach pochodzących z różnych zakątków świata.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.