Likwidacja utrudnień architektonicznych

schodołaz

We współczesnym społeczeństwie, pomimo wysoce rozwiniętego poziomu technologicznego, nadal obraz urbanizacji miejskiego pod kątem osób z ograniczoną sprawnością ruchową pozostawia wiele do życzenia. Pomimo wprowadzonych w 1994 r. regulacji prawnych, które przejrzyście określają sposób reorganizacji obiektów, jak i norm ich projektowania, zarówno w przypadku budynków handlowo-usługowych, jak i prywatnej, nadal często zwracamy uwagę ze zjawiskiem utrudnień, które znacznie wpływają na jakość życia osób z ograniczoną sprawnością ruchową czy sensoryczną.

Bezcenne w przypadku asysty w przemieszczaniu się osób z ograniczoną sprawnością ruchową są różnorodne udogodnienia urządzeniowe takie, jak krzesełka schodowe, platformy dla osób niepełnosprawnych czy też schodołazy, których często bezprzewodowy styl umożliwia nie tylko na łatwą obsługę, ale także możliwość transportowania go ze sobą.

Kilka słów o schodołazie

Schodołaz to obecnie jedno z najbardziej pożytecznych przyrządów stworzonych do pokonywania takich barier, jak wysokie schody czy też wąskie podjazdy, przy których nie mieści się uniwersalne zaplecze w postaci krzesełka lub platformy. Schodołazy zostały stworzone z myślą o osobach poruszających się na wózku lub mających znaczne upośledzenie ruchowe, dla których codzienna egzystencja i funkcjonowanie np. w kamienicy pozbawionej windy stanowi utrudnienie. To również ułatwienie dla osób, które codziennie opiekują się osobą funkcjonującą na wózku, dla której ciągłe znoszenie oraz wnoszenie wózka, jest obciążeniem. Jeśli mowa o schodołazach zostały one stworzone tak, aby spełniać oczekiwania zainteresowanych. Z uwagi na różny sposób obsługi, możemy wyróżnić platformowe, kroczące, gąsienicowe, które należy dobrać odpowiednio do istniejących warunków. W zależności od rodzaju ceny schodołazów różnią się między sobą jednak na rynku znajduje się szereg opcji odkupienia schodołazu w niższej cenie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.