Luksusowe wakacje w Krynicy Górskiej

pomnik-nikifora-w-krynicy

Krynica Zdrój jest jedną z najbardziej znanych polskich miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. Tradycja korzystania z leczniczych wód mineralnych i kąpieli borowinowych sięga drugiej połowy dziewiętnastego wieku, a szczególną popularność Krynica zyskała w czasach powojennych. Dzisiaj również nie brakuje tutaj kuracjuszy stosujących balneoterapię, a także miłośników wędrówek górskich oraz rodzin z małymi dziećmi. Każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie.

Każdy, a więc również taki spragniony odpoczynku w komfortowych warunkach. Dzięki wieloletniej tradycji uzdrowiskowej i turystycznej, w Krynicy bardzo mocno rozwinęła się baza turystyczno-gastronomiczna. Nie brakuje także ofert dla osób pragnących urlopu w luksusowym otoczeniu.

Jeżeli komuś zależy na kompleksowej usłudze, powinien zwrócić uwagę na ofertę kilkugwiazdkowych krynickich hoteli. Część z nich leży w centrum, a niektóre bardziej na uboczu, malowniczo osadzone w krajobrazie Beskidu Sądeckiego. Sporo hoteli posiada strefę SPA, co daje możliwość regeneracji ciała i ducha.

Opcją polecaną dla osób ceniących sobie niezależność i swobodę dysponowania czasem są natomiast luksusowe domki w górach do wynajęcia. Tych w Krynicy nie brakuje. Są to drewniane domki w stylu góralskim, kompleksowo wyposażone w sprzęt niezbędny do komfortowego wypoczynku. Co prawda nie można tutaj liczyć na obsługę hotelową, ale wynagradza to cisza i niezależność od hotelowych godzin. Domki w górach mogą zwykle pomieścić do dziesięciu osób, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wynająć go tylko dla dwojga.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.