Małe mieszkanie można urządzić z pomysłem!

Małe mieszkanie nie musi być problemem. Za sprawą sprytnych trików można sprawić, że wnętrza wyda się optycznie większa. Jak to zrobić? To proste.

 Ciasno, ale przytulnie

Zasada pierwsza to – zakaz zagracania mieszkania. Jeżeli mały pokój będzie przeładowany meblami i dodatkami, będzie nie tylko niewygodny, ale i chaotyczny. Lepiej postawić na minimalizm, który sprawi, iż wnętrza wyda się bardziej przestrzenne. Niepotrzebne bibeloty lepiej pochować – pudełka czy kosze wyglądają estetycznie i są praktyczne. Aby pomieszczenie sprawiało wrażenie większego, warto pomalować je jasnymi kolorami. Słoneczne barwy w przeciwieństwie do tych ciemnych, nie przytłaczają.

75627078

 Im jaśniej, tym lepiej

Dobrym sposobem na oszczędność cennej przestrzeni są meble na wymiar Radomsko oraz inne miasta oferuję wiele firm, które zaprojektują i zamontują meble idealnie dopasowane do rozmiarów naszego wnętrza. Dzięki temu można wykorzystać każdy metr. Jeśli posiadamy w ścianie wnęki, również warto je zabudować. Zamiast stojącej szafy, która będzie zajmowała większość miejsca, lepiej ukryć półki we wnęce. Fajnym trikiem, który rozjaśnia pokój jest wieszanie luster. Dzięki temu, iż odbijają światło, czynią pomieszczenie większym – takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w przedpokoju, gdzie lustro zwyczajnie się przydaje. Grunt to myśleć kreatywnie!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.