Małe mieszkanie też może być wygodne!

Małe mieszkanie ma podstawowy mankament – jest małe, a więc wymaga uwagi w trakcie urządzania. Czasami trzeba kombinować – duże, wolno stojące meble mogą okazać się nietrafionym pomysłem.

 Meble dopasowane do potrzeb mieszkania

Lepiej zaoszczędzić metraż i jednocześnie zadbać o to, by mieszkanie było zarówno wygodne, jak i przytulne. Nadmiar dodatków i dekoracji nie jest wskazany, ponieważ optycznie zmniejsza każde wnętrze. Warto też uważać z kolorem ścian – im jaśniej, tym lepiej. Ciemne barwy ścian powodują, że pokój wydaje się mały i przygnębiający. Warto przemyśleć meble Radomsko oraz inne miasta oferują usługę doboru mebli na wymiar. To dobra opcja dla tych, którzy chcą mieć wnętrze spersonalizowane – meble na wymiar pozwalają dopasować je do rozmiarów wnętrza, przez co nie traci się cennego miejsca.

430_3299592

 Sprytne sposoby

Innym sposobem na optyczne powiększenie mieszkania, jest wieszanie luster w newralgicznych miejscach. Przez to, że odbijają światło, pomieszczenie sprawia wrażenie większego. A lustra, jak wiadomo – i tak są praktyczne. Wszelkie sprzęty warto pochować do szafy. Wnęki idealnie nadają się do zabudowania – to funkcjonalny sposób na stworzenie pojemnej i w miarę taniej szafy. Takie rozwiązanie są lepsze niż duża szafa, która zabierze sporo miejsca i powoduje, że pokój wydaje się ciasny. Minimalizm ma swoje zalety – małe rzeczy lepiej też spakować do pudełek czy koszyków.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.