Pozwól odnaleźć się w Internecie

Coraz więcej uwagi poświęca się zagadnieniom marketingu w internecie. Zjawisko to nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę ilość godzin, jaką dziennie spędzamy przeglądając strony www. Co ciekawe, wyrażenia i zwroty językowe rodem z cyberprzestrzeni, wnikają w sferę naszego życia codziennego. Każdy z nas choć raz słyszał słowo ,,wygoogluj´´, pochodzące od jednej z nabardziej popularnych wyszukiwarek internetowych.  Zwykliśmy też mówić, że ,,Pan Google´´ zna odpowiedź na każde pytanie…

SEO – Search Engine Marketing

Dziś w Internecie można znaleźć prawie wszystko: niebagatelny, ręcznie  wykonany prezent urodzinowy, adres firmy lub instytucji. Można znaleźć każdą informację na interesujący nas temat a na portalu randkowym przy odrobinie szczęścia możemy nawet spotkać swoją drugą połówkę. Liczba usług świadczonych przez internet rośnie z dnia na dzień, dlatego tak ważny jest marketing w wyszukiwarkach internetowych. Znajomość kilku podstawowych, regulujących go zasad pozwoli nie tylko zaistnieć firmie w internecie, ale i w rzeczywistej przestrzeni. Oczywiście marketing internetowy nie jest jedyną formą pozyskiwania klientów, oprócz niej nadal funkcjonują  tradycyjne formy promocji, takie jak  reklama w gazecie, czy radiu. Niemniej jednak to poprzez Internet można dotrzeć do największej liczby odbiorców.

Jak zaistnieć w Internecie?

Czasem, jeśli nasza firma ma juz ugruntowaną pozycję i udało nam się wykreować markę,  wystarczy  przejrzysta, zaopatrzona w ciekawe artykuły strona internetowa. Warto również zadbać o funpage w tak zwanych mediach społecznościowych :  Facebooku, Tweeterze, etc.  Facebook, podobnie jak google, staje się powoli swoistą, unikalną wyszukiwarką internetową, w której można ,,polubić ‘’profil pubu, ulubionej restauracji,  czy instytucji.  Inną skuteczną formą promocji i budowania marki w Internecie są działania w ramach tzw. programu afiliacyjnego. Polega on na współpracy z innymi partnerami. Na ichstronach umieszczamy albo link do homepage naszej firmy albo promujące go banery reklamowe.

Najbardziej efektywnym działaniem jest jednak pozycjonowanie stron internetowych. Zajmują się tym profesjonalne agencje reklamy i SEO/ SEM. To dzięki nim, Twoja firma ma szanse pojawić się na pierwszych stronach wyszukiwania w google, a zarazem zostać odnaleziona przez użytkownika sieci. Są to jednak działania długotrwałe. Wypozycjonowanie jednej strony internetowej zajmuje od kilku  do kilkunastu miesięcy. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość i poczekać, gdyż daje to naprawdę wyśmienite rezultaty.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.