Czy masowy producent przetworów może wyprodukować przetwory domowe?

Zastanawiasz się, czy producent przetworów może zrezygnować z konserwantów przy masowej produkcji? Czy może zaoferować jakość, którą znasz z babcinej kuchni? Może! Przekonaj się dlaczego.

W obecnych czasach coraz częściej zastanawiamy się nad tym, co jemy, gdyż co chwila naukowcy odkrywają przed nami prawdę na temat żywności przetworzonej. Ostrożność zmusza nas do refleksji, czy zupy z proszku nie powodują raka. Czy możemy bezpiecznie kupować gotowe dania? Czy przetwory nabywane w sklepie są równie pewne, jak te domowe? Na czym polega konserwacja bez użycia szkodliwych substancji lub z czego robione są naturalne barwniki?

Producent przetworów bez szkodliwych konserwantów

Największe obawy wzbudzają konserwanty, a przecież babcine przetwory wekowane były za pomocą wysokiej temperatury. Pasteryzacja pozwala zabić drobnoustroje i jednocześnie zachować smak przetworów. Tak zakonserwowane można przechowywać przez wiele miesięcy, bez obaw, że potrawa ulegnie zepsuciu. Kolejnym naturalnym sposobem konserwowania zaciągniętym z babcinej kuchni i stosowanym przez odpowiedzialnych producentów przetworów jest słodzenie lub solenie. Obydwa te dodatki mają właściwości higroskopijne, czyli pochłaniają wilgoć, dzięki czemu hamują rozwój bakterii. Wniosek z tego taki, że używanie szkodliwych substancji konserwujących wcale nie musi być koniecznością.

Producent przetworów bez sztucznych barwników

Jemy oczami, dlatego konsumenci nie są skorzy kupować produkty spożywcze, które wyglądają brzydko. Dlatego producent przetworów musi oferować sok marchewkowy w kolorze marchwi intensywniejszym niż… sam kolor marchwi. Jak to osiągnąć, by jednocześnie nie truć konsumentów sztucznymi barwnikami? Dodać naturalne, czyli na przykład zabarwiać przetwory sokiem z buraków, czarnej porzeczki lub odrobiną kurkumy, w zależności od tego, jaką chce otrzymać barwę.

Nie należy bać się producentów przetworów. Można znaleźć na rynku firmy, które wyznają ideę powrotu do zdrowego żywienia i nie dodają sztucznych konserwantów ani barwników. Takich firm jest niewiele, są niezwykle cenione i cieszą się zaufaniem konsumentów. Do producentów przetworów domowych należy m.in. firma Spiżarnia oferująca pikle, konfitury, grzyby czy miody.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.