Mazurskie wakacje pod żaglami

Mazury są doskonałym miejscem do spędzenia wakacji, szczególnie, jeśli będą one spędzone nad tymi wspaniałymi, malowniczymi jeziorami. A to wszystko za sprawą tego, iż coraz częściej organizowane są, tak zwane, „Wakacje pod żaglami”. Są to pewnego rodzaju oferty turystyczne skierowane do przyjezdnych na Mazury gości. Mogą być one doskonałą alternatywą do leżenia na plaży, czy kąpania się w wodzie. Biorąc udział w takiej grupie,  w sposób aktywny i przyjemny spędzimy nasz czas.

Jedną z firm organizujących rejsy żeglarskie dla pełnoletnich oraz rodziców z dziećmi jest „Sporteus”, czyli grupa turystyki aktywnej. Oferują oni, między innymi, siedmiodniowy rejs żeglarski szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. „Wakacje pod żaglami” są świetnym sposobem na od stresowanie się, odpoczęcie od codziennych zajęć i zaznajomienie się z żeglarskim stylem życia.  Owy rejs jest połączeniem aktywnego wypoczynku oraz nauki żeglarstwa w otoczeniu pięknej przyrody. Po odbyciu takiego rejsu mamy możliwość nabycia umiejętności do samodzielnego żeglowania po Mazurach.

Trasa jaką płyną żaglówki rozpoczyna się i kończy w Wilkasach koło Giżycka. Miejsce to, stanowi również bazę całego obozu, pod nazwą „Wioska Turystyczna Wilkasy-Port”. W trakcie rejsu, jego uczestnicy mogą podziwiać piękno otaczającego krajobrazu oraz zwiedzić różne ciekawe obiekty, po zacumowaniu do konkretnych portów. Aby podczas podróży nikt nie czuł się głodny, w aneksach kuchennych wewnątrz łódek, uczestnicy rejsu mogą przygotowywać sobie posiłki z dostarczonych wcześniej przez organizatorów obozu produktów. Kadrę całego obozu stanowią doświadczeni sternicy. Nad całym bezpieczeństwem na wodzie czuwają zawsze ratownicy WOPR.

Innym biurem turystyki aktywnej oferującej rejsy pod żaglami jest „Wandrus”. Rejs turystyczny „Wakacje pod żaglami” zawiera również szkolenie żeglarskie. Jego program nastawiony jest na dużo żeglowania, żeby odwiedzić jak najwięcej mazurskich akwenów i ciekawych miejsc. Podczas rejsu jego uczestnicy mają możliwość poznania podstaw wiedzy żeglarskiej oraz sprawnej obsługi jachtu żaglowego. Wszyscy uczestnicy podzieleni są na odpowiedniej wielkości załogi, w których każdy ma swojego sternika-instruktora, który opiekuje się grupą, żegluje, wypoczywa, a także przyrządza wspólnie z nimi posiłki.

Taki aktywny wypoczynek, to idealny pomysł na wakacje na Mazurach, zwłaszcza na wakacje z dzieckiem czy dziećmi. Dobrze jest znaleźć sobie przy tym odpowiedni hotel, gdzie będziemy odpoczywać i nocować. Hotel Mazurski Raj przygotował nawet specjalną ofertę „Wakacje na Mazurach”, więcej na www.mazurskiraj.pl/oferty/lato-wakacje.

W czasie rejsu możemy kąpać się, opalać, wypoczywać, zwiedzać różne atrakcyjne miejsca. Na pewno nie ma tu czasu na nudę, każdy znajdzie dla siebie jego ulubione zajęcie. Może to być wspólne spędzanie czasu wieczorami, przy ognisku, z gitarą w ręku, na dyskotece, bądź w tawernie śpiewając szanty.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.