Metoda kanapkowa – Przedłużanie włosów na taśmy

Metoda kanapkowa

Metoda kanapkowa przedłużania i zagęszczania włosów należy do jednej z kilku najczęściej wybieranych. Jest dość efektowna oraz stosunkowo niedroga, dlatego wybiera ją wiele kobiet, które chcą dodać swoim włosom objętości i przedłużyć je. Włosy sztuczne do tej metody sprzedawane są już wpięte na specjalne kilkucentymetrowe taśmy. Metoda zakładania takich włosów jest bardzo zbliżona do innych metod przedłużania. Włosy na taśmie przyczepia się do własnych pasm i zaciska bez użycia wysokiej temperatury. W metodzie tej używa się niewidocznej gołym okiem, delikatnej taśmy.

Metoda kanapkowa – zalety i wady

Dużą zaletą metody kanapkowej, czyli przedłużania włosów na taśmy, jest lekkość fryzury. Włosy naturalne nie są obciążone, doczepki mają odpowiedni, naturalny wygląd i są słabo wyczuwalne pod palcami. Jest to bardzo istotne, ponieważ dodatkowych kilkaset gram włosów to dodatkowe obciążenie dla skóry głowy. Pomimo iż włosy na taśmach są bardzo lekkie, przez kilka dni można odczuwać lekki dyskomfort. Skóra głowy musi się przyzwyczaić do dodatkowego obciążenia. Dlatego też początkowe objawy dyskomfortu należy przeczekać, aż do ich ustąpienia.

Metoda kanapkowa – przedłużanie

Wykonanie przedłużania metodą kanapkową nie jest skomplikowane, jednak wymaga odpowiedniej precyzji i doświadczenia. Bardzo ważny jest wybór wysokiej jakości pasm doczepek, bo to głównie od nich zależy efekt wizualny całej fryzury po zabiegu. Poza tym, wybór dobrego fryzjera też nie pozostaje bez znaczenia. Decydowanie się na bardzo okazyjny, tani zabieg przedłużania włosów często okupiony jest dyskomfortem w noszeniu i pielęgnacji fryzury. Poza tym, niewłaściwie wykonany zabieg może sprawić, że po kilku dniach włosy mimo właściwej pielęgnacji nie będą się prezentowały tak zjawiskowo, jak obiecano.

Taśmy należy przykleić bardzo starannie, uważając na to, by naturalne włosy podczas przyczepiania nie plątały się i nie uciekały. Niestety, bardzo istotna jest tu delikatność i precyzja osoby wykonującej zabieg. Nie można go robić w pośpiechu, ani z pominięciem odpowiedniego przygotowania włosów. Niestety, im mniej zapłacimy za przedłużanie włosów, tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie on wykonany niewłaściwie. Decyzja o sposobie przedłużania włosów nie powinna być podjęta pochopnie, na przykład na podstawie opowieści przyjaciółki o tym, jak świetnie na jej włosach sprawdziły się taśmy. Decyzje o konkretnej metodzie najlepiej pozostawić doświadczonemu fryzjerowi, którzy wybierze tę najbardziej optymalną dla naszych włosów. Niemniej jednak można mu zasugerować preferowana metodę przedłużania.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Adam pisze:

    Bardzo czasochłonne i efekt wizualnie na pewno dobry,ale… chyba mnie mimo wszystko nie przekonuje. Ale jestem tylko facetem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.