Modne inwestowanie w nieruchomości

kuchnie kraków

Jednym z popularniejszych ostatnio sposobów na inwestowanie w nieruchomości jest tzw. flipping. Na czym polega i jak może wyglądać w praktyce o tym w dalszej części artykułu.

Inwestycja w nieruchomości przez wiele osób jest uważana za jedną z bezpieczniejszych. Wiąże się jednak z koniecznością posiadania bardzo dużego kapitału lub zaciągnięcia kredytu. Coraz częściej nie polega ona na długim trzymaniu nieruchomości w swoim posiadaniu, tylko na szybki odprzedaniu jej z zyskiem. Taki model inwestowania nazywany jest flippingiem. Chodzi o to, by kupić nieruchomość możliwie jak najtaniej, odremontować ją lub lekko odświeżyć i sprzedać z zyskiem. Dzięki temu nie musimy czekać przez lata, aż nasza nieruchomość zyska na wartości. Sami wpływamy na to, że jej wartość rośnie, a następnie zgarniamy zysk.

Jak to może wyglądać w praktyce?

Możemy na przykład kupić duże mieszkanie trzypokojowe i przerobić je na mieszkanie 5 lub nawet 6 pokojowe. Wszystko zależy od tego, czy można je podzielić w taki sposób, by zapewnić każdemu przyszłemu lokatorowi odpowiednią przestrzeń. W większości przypadków jest to oczywiście możliwe. Najczęściej wymaga to jednak lekkiego przestawienia niektórych pomieszczeń. Na przykład bardzo często z kuchni robi się pokój lub na odwrót. Bardzo ważne jest wtedy, żeby zarówno kuchnie, jak i pokoje były odpowiednio wykończone i umeblowane. Nie możemy zapomnieć o odpowiedniej wentylacji oraz innych ważnych instalacjach. W miastach takich jak Kraków czy Warszawa tego typu inwestowanie jest obecnie bardzo modne.

Kiedy już podzielimy i odremontujemy nasze mieszkanie, jest ono gotowe do odsprzedaży. Jest to bowiem idealne rozwiązanie dla osób, które chcą inwestować w nieruchomości pod wynajem, lecz nie chcą zajmować się remontami i tym podobnymi sprawami. Dzięki temu oszczędzamy im wiele czasu i nerwów, a oni płaca nam wyższą cenę.

Decydując się na flipping, musimy pamiętać, żeby wykańczać mieszkania w możliwie jak najnowocześniejszym stylu. Na całe szczęście obecnie bardzo modny jest styl minimalistyczny, dzięki czemu wystrój wnętrz naszej nieruchomości inwestycyjnej jest stosunkowo prosty i tani. Kuchnie, łazienki i pokoje warto urządzić w jasnych lub kontrastowych barwach. Dzięki temu będą dobrze wyglądać jeszcze przez długi czas.

Czytaj więcej na: kuchnie Kraków

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. budynkowo.pl napisał(a):

    Żeby móc inwestować w nieruchomości trzeba najpierw ogarnąć rynek, czytać, zaznajamiać się. Warto dużo rozmawiać z osobami, które mają doświadczenie właśnie na temat inwestowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.