Monitoring domu przy zastosowaniu kamer przemysłowych

Kamera_IP_BCS-TIP7300IR

Kamera_IP_BCS-TIP7300IRWiele osób dla należytego zagwarantowania bezpieczeństwa miru domowego i ochrony przed „nieproszonym gościem” decyduje się na klasyczny system zabezpieczeń, którego zadaniem jest wszczęcie alarmu w przypadku pojawienia się jakiegokolwiek zagrożenia. W ofercie rynkowej polecane są w sprzedaży zarówno bezprzewodowe systemy zabezpieczeń jak również systemy wymagające okablowania. Bezprzewodowy system zabezpieczeń polecany jest przede wszystkim do obiektów już istniejących ponieważ nie wymaga przeprowadzenia remontu związanego z położeniem okablowania. Klasyczne systemy w większości przypadków bazują na czujnikach, które po wykryciu ruchu uruchamiają alarm dźwiękowy bądź sygnalizację świetlną. Dla zwiększenia bezpieczeństwa fachowcy w dziedzinie zabezpieczeń polecają bardziej funkcjonalne i nowocześniejsze rozwiązanie jakim jest monitoring wykorzystujący kamery przemysłowe.

Na prosty system monitorujący, który z powodzeniem sprawdzi się jako zabezpieczenie domu składa się kamera CCTV IP i komputer z zainstalowaną specjalną aplikacją. To właśnie ona ma za zadanie rejestrowanie nagranego przez kamerę obrazu i wykrywanie niepożądanego ruchu.

Monitoring CCTV jest instalacją, która opiera się na wykorzystaniu sieci IP. W razie pojawienia się potrzeby łatwo go rozbudować a nawet zmienić dotychczasową konfigurację. Bezprzewodowy system zabezpieczeń z monitoringiem CCTV znajduje przede wszystkim zastosowanie w ochronie wielkopowierzchniowych obiektów przemysłowych takich jak magazyny czy hale produkcyjne oraz w instalacjach miejskich. Jednak ze względu na swoją ogromną funkcjonalność i zakres możliwości, który jest uzależniony w pierwszej kolejności od skompletowania urządzeń, polecany jest jako skuteczna ochrona wszędzie tam gdzie występuje jakiekolwiek ryzyko zagrożenia. W związku z tym odpowiednio dobrany w urządzenia i zainstalowany bezprzewodowy system zabezpieczenia doskonale sprawdza się również jako monitoring domów jednorodzinnych.

O skuteczności jaką ma zapewnić monitorujący system zabezpieczeń decyduje przede wszystkim odpowiedni dobór kamer, od których zależy ostrość obrazu i ilość zapisanych szczegółów oraz ich dobrze przemyślane i przeanalizowanie pod względem ryzyka zagrożenia rozmieszczenie. W przypadku trudności w podjęciu decyzji o najkorzystniejszym doborze kamer i ich rozmieszczeniu warto skorzystać z porady specjalisty w tym zakresie, który po obejrzeniu obiektu, w którym ma być zainstalowany monitoring zaproponuje profesjonalny plan instalacyjny.

Artykuł przygotowany przez: FONEX.PL – Alarmy i Monitoring – sklep internetowy

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.