Czy monitoring pozwala zabezpieczyć dom?

Rosnąca zamożność Polaków powoduje, że kupujemy więcej i drożej. Gromadząc dobra coraz częściej boimy się o bezpieczeństwo swoje oraz naszego dobytku. Szczególnie w przypadku domów jednorodzinnych, które bardzo często wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Monitoring jest tym, co może rozwiązać lwią część problemu.

Czy monitoring jest skuteczny?

Bardziej zamożne rodziny często wybierają dodatkowe zabezpieczenia swojego dobytku. Przy budowie domu można wstawić drzwi antywłamaniowe bądź rolety zewnętrzne, które dodatkowo ochronią nas przed niechcianymi intruzami. Jest to niezwykle ważne przy dłuższych wyjazdach, gdy dom pozostaje bez „opieki”. Można rzecz jasna prosić sąsiada, aby miał oczy oraz uszy szeroko otwarte, lecz bardzo często okaże się to niewystarczające.

W Stanach Zjednoczonych instalacje monitoringu w domach jednorodzinnych są bardzo popularne. Pozwalają zapobiec wielu włamaniom, a w przypadku faktu dokonanego są materiałem dowodowym przeciwko sprawcy. Często też pozwalają na rozpoznanie osoby dokonującej kradzieży.  Dlaczego to jest tak istotne?

Obecnie w Polsce zdecydowana większość sklepów czy innych punktów usługowych posiada instalacje monitoringu CCTV, gdyż w przypadku włamań straty mogły by być bardzo znaczące. Najprawdopodobniej zdecydowana większość właścicieli tych firm w przyszłości pokusi się o podobne zabezpieczenia dla swojego domu.

Czy kamery przemysłowe można instalować w domu?

Jak najbardziej tak, w przypadku wyboru kamery należy kierować się miejscem w jakim zostanie zamontowana, czyli wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Te montowane na zewnątrz powinny być odporne na działanie trudnych warunków atmosferycznych. Standardowa instalacja monitoringu w domu jednorodzinnym składa się z kilku elementów – kamery, rejestratora, monitora oraz okablowania. Istnieje też możliwość instalacji kamer bezprzewodowych.

Ladsystem – instalacje monitoringu cctv i systemów alarmowych w Poznaniu.

Zainstalowane urządzenia muszą być przede wszystkim niezawodne, czyli gwarantować ciągłą i bezawaryjną pracę. Instalacje monitoringu warto połączyć z instalacją systemów alarmowych, które będą dźwiękowo oraz optycznie sygnalizować fakt włamania.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.