Mydła naturalne, ręcznie robione. Czy warto kupować?

Mydło to jeden z niewielu kosmetyków, który stosujemy codziennie aplikując  go praktycznie na całe ciało. Jeżeli mydło w swoim składzie posiada różnego rodzaju chemiczne ulepszacze, takie jak: silikony, parabeny, SLSy, SLESy, PEGi, chemiczne filtry UV czy syntetyczne barwniki to niewątpliwie przy codziennym stosowaniu odbije się to niekorzystnie na kondycji naszej skóry. Najczęściej skóra staje się przesuszona, pozbawiona blasku oraz traci elastyczność.

Mydła naturalne,  ręcznie robione zwłaszcza metodą na zimno mają przewagę nad mydłami  produkowanymi na masową skalę. Metoda produkcji na zimno pozwala na zachowanie dobroczynnych właściwości surowców, z których zostały zrobione, dzięki zmydlaniu ich w stosunkowo niskich temperaturach. Dodatkowo takie mydła mają zazwyczaj kilka procent przetłuszczenia, co oznacza, że kilka procent olei i maseł pozostaje w stanie niezmydlonym dodatkowo pielęgnując naszą skórę.

Kolejnym ważnym aspektem przemawiającym na korzyść mydeł naturalnych jest obecna w nich gliceryna roślinna, która powstaje w procesie zmydlania tłuszczy. Mydła naturalne posiadają w swoim składzie bardzo dużą zawartość gliceryny roślinnej, która ma bardzo korzystny wpływ na skórę, nawilżając ją, wygładzając i poprawiając jej elastyczność. Z mydeł produkowanych na masową skalę często pozyskuje się glicerynę roślinną aby można było ją użyć w innych luksusowych kosmetykach, a w jej miejsce najczęściej dodaje się glicerynę syntetyczną.

Jak zatem wybrać te najlepsze?

W dzisiejszych czasach półki sklepowe uginają się od różnego rodzaju mydeł. Jak zatem wybrać te najlepsze? Otóż pierwszą rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę to cena. Niestety dobre mydło  nie będzie kosztować kilka złotych. Dobrej jakości oleje i masła roślinne nie są tanie co z kolei wpływa na cenę produktu finalnego. Kolejną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę wybierając mydło to jego zapach. Metoda produkcji mydła na zimno ma niestety tą wadę, że zdecydowana większość olejków eterycznych ulatnia się w procesie zmydlania tłuszczy lub leżakowania mydła, dlatego też takie mydła najczęściej pachną delikatniej.

Czy warto zatem używać mydeł naturalnych? Każdy powinien odpowiedzieć sobie sam na to pytanie wybierając wszystkie za i przeciw. Mamy nadzieję, że powyższe informacje będą pomocne  przy podejmowaniu decyzji. My natomiast opowiadamy się stanowczo za mydłami naturalnymi, produkowanymi ręcznie w KARiTEe  i nie zamienimy ich na żadne inne. Zdrowa i zadbana skóra  to nasza wizytówka, a my do tego lubimy czuć się dobrze w swojej skórze.

KARiTEe

KARiTEe to pasja, to miłość do natury, to ciągłe poszukiwanie i udoskonalanie receptur aby móc stworzyć wyjątkowe i niepowtarzalne kosmetyki.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.