Na czym może polegać leczenie zębów?

Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o zęby. A jednak często zdarza się, że pojawiają się różne problemy. Najczęściej chodzi o ból zęba, jednak niektóre mogą się też kruszyć lub łamać. Konieczne jest wtedy udanie się do gabinetu stomatologicznego.

dentysta

Jak wygląda wizyta u stomatologa?

Na samym początku każdej wizyty, stomatolog musi przeprowadzić kontrolę. Sprawdza w jakim stanie są poszczególne zęby, szuka tych, które wymagają leczenia. Niekiedy okazuje się, że zniszczonych zębów jest więcej. Do każdego będzie musiał dobrać odpowiednią metodę leczenia.

Jeżeli problem jest niewielki, może być potrzebne usunięcie próchnicy i założenie plomby. Czasem jednak trzeba wykonać leczenie kanałowe lub zatruć zęba. W niektórych wypadkach trzeba całego zęba usunąć. Zanim jednak stomatolog podejmie konkretne działania, może zlecić dodatkowe badanie, na przykład wykonanie prześwietlenia.
Stomatolog może również skierować nas do innego specjalisty – ortodonta Cieszyn. Czym się on zajmuje? Leczy wady zgryzu, które często pojawiają się u dzieci. W tym celu wykonuje odpowiednie aparaty ortodontyczne. Im wcześniej podjęte zostanie leczenie, tym łatwiej będzie daną wadę skorygować.

A jak uniknąć takich problemów?

Ważne jest, by właściwie dbać o zęby. W tym celu należy regularnie myć zęby – regularnie czyli po każdym posiłku. Korzystamy z odpowiednich past do zębów, płynów do płukania jamy ustnej. Poza tym potrzebne są regularnie wizyty kontrolne u stomatologa. Dzięki temu nasze zęby będą zdrowe i mocne.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.