Najlepszy lekarz ginekolog dla młodej kobiety

Niewiele pań potrafi potraktować wizytę u ginekologa jak każdą inną. Z uwagi na osobisty charakter i intymny wymiar badanej części ciała, wizyty u tego specjalisty nie traktuje się jak badania u stomatologa czy laryngologa. Negatywne emocje odczuwają zwłaszcza młode kobiety, nieprzyzwyczajonego do tego typu badań. Aby zminimalizować stres i zażenowanie ginekologa wybierać należy z dużą dozą rozwagi. Na co zwrócić uwagę przy dokonywaniu decyzji, by wizyta ginekologiczna była możliwie sprawnie, szybko i bezstresowo przeprowadzona?

Już na wstępie należy zaznaczyć, że wybierać należy specjalistów głównie z uwagi na ich wiedzę. To umiejętności, doświadczenie i dobra renoma lekarza stanowić powinny podstawę przy selekcji kandydatów. Tym bardziej powinien być to decydujący czynnik, jeśli wizyta wynika z niepokojących objawów, które mogą zostać prawidłowo zdiagnozowane jedynie przez eksperta. Mniejsze znaczenie ma to w przypadku pań, które chcą jedynie udać się na wizytę kontrolną.

Każda z młodych kobiet wkraczających w dorosłe życie powinny udać się do specjalisty, aby skontrolować prawidłowość rozwoju narządów rodnych. Decyzja co do danego specjalisty jest podstawą w przypadku pierwszej wizyty. Wszelkie złe doświadczenia z pierwszego kontaktu z ginekologiem mogą zniechęcić do kolejnych wizyt, wpływając na problemy w zaufaniu specjaliście w dorosłym życiu.

Od lekarza ginekologa wymagać należy przede wszystkim taktu, szacunku i delikatności. Zażenowana samą obecnością w gabinecie pacjentka ma prawo wymagać zbudowania atmosfery pełnej dyskrecji i zaufania. Należy zadbać o to, aby lekarz poświęcił maksymalną uwagę i taki wymiar czasu, jaki będzie potrzebny nie tylko do przeprowadzenia badania, ale także rozwiania wątpliwości i odpowiedzenia na pytania związane z fizycznością.

Dobry ginekolog nie powinien zapomnieć o badaniu piersi. Już u młodych pacjentek należy wprowadzać potrzebę stałego badania piersi. Pamiętajmy, że guzy występują już u dwudziestoletnich kobiet, a czym szybciej są one odnalezione – tym lepiej dla leczenia.

W wyborze najlepszego lekarza pomocne będą informacje uzyskiwane od znajomych i rodziny. Zdanie przekazywane pocztą pantoflową jest najczęściej prawdziwe, choć należy brać poprawkę na fakt, że każda z pań ma inne wymagania i ceni sobie odmienne cechy u specjalisty. Pamiętajmy, że godne zaufania są informacje uzyskiwane od osób, które znamy, nie  dotyczące „znajomej koleżanki siostry mojej ciotki”.

Jeśli w najbliższym otoczeniu nikt nie jest w stanie polecić dobrego specjalisty warto wyszukać niezbędnych informacji w sieci. W tym celu należy po pierwsze znaleźć portal godny zaufania, dopiero w jego obrębie można szukać szczegółowych informacji. Serwis medyczny, który jest godny uwagi, powinien być aktualizowany, prowadzony przez specjalistów i posiadać wartościowe merytorycznie informacje. Najlepiej jeśli nasz wybór trafi na jedną z popularną stron, w ramach których możliwe jest wystawienie oceny każdemu z lekarzy. Serwisy te umożliwiają nie tylko nadanie oceny w każdej z kategorii (np. czas poświęcony na badanie, ogólna atmosfera), ale także wprowadzenie wyczerpującego komentarza, uzupełniającego ocenę numeryczną.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Adrianna napisał(a):

    Ciekawy artykuł. Warto przy pierwszej wizycie córki u ginekologa pójść do odpowiedniego lekarza. Istnieją specjaliści zajmujący się tylko ginekologią dziewczynek.

  2. Adrianna napisał(a):

    Ciekawy artykuł. Warto przy pierwszej wizycie córki u ginekologa pójść do odpowiedniego lekarza. Istnieją specjaliści zajmujący się tylko ginekologią dziewczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.