Naprawić firmę

Od jakiegoś już czasu żyjemy w czasach permanentnego kryzysu i każdy z posiadających własną firmę wie, że nie jest łatwo utrzymać się obecnie na rynku. Poza tym, bardzo wielu przedsiębiorców nadal tkwi w przestarzałym schemacie marketingowym z początku lat dziewięćdziesiątych, który nijak ma się do aktualnej rzeczywistości. Co zatem można zrobić, żeby odmienić złą passę i uzdrowić firmowy system?

Szerzące się nowości

Pierwszą rzeczą, którą należy zaakceptować i czerpać z niej korzyści są popularne ostatnio social media. Wielu nieco starszych przedsiębiorców nadal nie zdaje sobie sprawy z potęgi Internetu i  nie wykorzystuje w pełni jego potencjału. A jest on ogromny. Warto także wspomnieć, że środki te często nie wymagają od nas dużego nakładu finansowego i przy minimalnej wiedzy jesteśmy w stanie sami zrobić wiele rzeczy. Kolejnym wartym uwagi rozwiązaniem są także audyty i badania dla firm ). Oczywiście, ta opcja będzie wymagała od przedsiębiorcy nakładu finansowego, ale nadal jest to przedsięwzięcie warte ryzyka, bowiem wspomniany wyżej audyt umożliwi firmie lepsze funkcjonowanie wszystkich jej struktur (przede wszystkim tych księgowych) i doskonalsze określenie potrzeb przedsiębiorstwa.

Kreatywność celem samym w sobie

 

marketingWartym ryzyka krokiem jest również marketing ambientowy. Nazwa tej dziedziny promocji jest dość enigmatyczna, ale w praktyce, przy odrobinie kreatywności, wcale nie musi być bolączką. Istnieje na rynku wiele agencji marketingowych, które proponują ten rodzaj usług i  z sukcesem realizują kampanie mające na celu w nietypowy sposób zwrócić uwagę na usługi danej firmy.  Przykładem tego typu akcji może być na przykład jakiś oryginalny mural lub nietypowe i zagadkowe instalacje znajdujące się centrum miast. Oczywiście, to także wiąże się z nakładem finansowym, ale jest to jedna z najbardziej opłacalnych i innowacyjnych form promocji firmy.

Morał jest niesamowicie prosty: jedyne, czego trzeba przeciętnemu przedsiębiorcy, to świadomość zmian, które w ostatniej dekadzie zaszły i umiejętność pełnego korzystania z nich. Pora już zostawić metody, które sprawdzały się na początku polskiego kapitalizmu i wymienić je na rozwiązania współgrające z duchem współczesnego świata.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.