Narożniki rozkładane – jak zachować ich czystość

Narożniki rozkładane a także wszystkie inne meble tapicerowane, które obecne są w naszych domach, to jedne z najbardziej i najczęściej użytkowanych mebli, które często używane są nie tylko w ciągu dnia ale także w nocy. To na nich w końcu siedzimy, śpimy, imprezujemy a nasze dzieci bawią się i wygłupiają.

Pledy najlepsze na plamy?

Jak sama nazwa wskazuje ich powierzchnia jest tapicerowana więc w przypadku plamy nie tak łatwo taki mebel wsadzić po prostu do pralki i wyprać jak wygląda to w przypadku ubrań.
Stąd obecność plam na tych meblach jest częstą sytuacją. Owszem, można tego uniknąć stosując pledy, narzuty, koce ale czy ma to sens? Czy to dlatego wybieramy ładną tkaninę by później ją zasłaniać?

Plama czyli kawa i wino…

Jeszcze do niedawna obecność plamy, głównie z produktów najbardziej brudzących jak kawa, wino, długopis, powodowała, że byliśmy zmuszeni wzywać specjalistyczną firmę czy eksperymentować z drogimi środkami chemicznymi, które nie jeden raz powodowały nieodwracalne zniszczenie tkaniny.
Dzisiaj do walki z plamami na meblach tapicerowanych stanęłam także nowoczesna technologia włókiennicza, oferując niebrudzące, łatwo czyszczące czy plamoodporne materiały.
Narożniki rozkładane to największe z mebli tapicerowanych dlatego też możliwość ich zaplamienia jest największa ze względu na dużą powierzchnię w nich występującą.

Plamoodporne tkaniny czyli pralnia w Twoim domu

W ostatnim czasie więc ilość modeli występujących w tkaninach plamoodpornych zaczęła gwałtownie rosnąć. Na rynku polskim coraz więcej firm włókienniczych posiada w ofercie materiały plamoodporne, stąd dostęp do tych materiałów jest ułatwiony a producenci mebli tapicerowanych, chętnie korzystają z ich oferty.
Tkaniny te zazwyczaj spotkać można z dopłatą pomiędzy 10 a 20% więc przy średniej cenie narożnika rozkładanego na poziomie 2000 – 3000 zł dopłata taka wynosi pomiędzy 200 a 300 zł (biorąc pod uwagę minimalną dopłatę 10%).
Wizyta firmy specjalizującej się w praniu tapicerek to koszt 100 – 300 zł więc inwestycja w narożniki rozkładane, będące obitymi tkaninami plamoodpornymi, zwraca się już przy pierwszej konieczności wyprania mebla, stosując do tego jedynie wodę, gąbkę i mydło.

Plamoodporna rodzina

Posiadanie dużej rodziny, dorastających dzieci i zwierząt, to gwarancja występowania plam na meblach. Warto więc zastanowić się czy przy zaplamieniu mebla denerwować się czy z uśmiechem zobaczyć plamę i bez zbędnego wysiłku ją usunąć.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.