Naturalne leczenie dziś i w przeszłości

Zioła

Przez ostatnie lata możemy zauważyć znaczny wzrost zainteresowania różnego rodzaju suplementami diety. Jak duży jest rynek suplementów, możemy przekonać się oglądając telewizję, czy czytając gazety.

Mimo tego trendu możemy zauważyć również inną ścieżkę, którą podąża bardziej świadoma swojego zdrowia grupa. Mowa o bio-produktach, naturalnych metodach leczenia, różnego rodzaju roślinach pochodzących z dalekich rejonów, które jeszcze kilkaset, a nawet kilkadziesiąt lat temu nie były dostępne w Polsce. Dziś do wyboru mamy szereg naturalnych środków, ekstraktów i ziół, które mogą przyczynić się do poprawy naszego zdrowia, samopoczucia, czy też zwiększenia odporności stosowanej w formie profilaktyki. Pamiętajmy też, że mimo pojawienia się na rynku szeregu produktów, zioła były stosowane w naszym kraju, a także w innych rejonach Europy, Afryki, Azji i innych zakątkach świata od tysięcy lat.

Popularne właściwości mięty, jako środek na poprawę trawienia, melisy na uspokojenie, czy też szałwii na płukanie gardła zna wielu z nas. Wystarczy zapytać naszych mam, czy babć do czego możemy wykorzystać powyższe zioła, a odpowiedź otrzymamy od razu. W przeszłości przecież nie mieliśmy dostępu do wszystkich leków i to właśnie naturalne metody, a przede wszystkim zioła i przyprawy stanowiły o sile naszego organizmu. Do naturalnych roślin o właściwościach leczniczych możemy zaliczyć chociażby czosnek, cebulę. Bardzo popularny jest syrop z tych dwóch roślin, który potrafi postawić nas na nogi przy przeziębieniu. Czosnek w dodatku wykazuje właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. W sieci pojawia się coraz więcej witryn, mówiących o naturalnych metodach leczenia i domowych sposobach. Warto znać wiele zastosowań ziół, roślin i innych sposobów. Bardzo często zapominamy chociażby o olejkach eterycznych, które wykazują pozytywne działanie zarówno dla skóry, urody oraz zdrowia. Metod tych jest bardzo wiele i na pewno nie wszystkie sposób opisać w tym krótkim artykule, ale pamiętajmy, że zdrowe odżywianie, naturalne metody lecznicze, a przede wszystkim profilaktyka jest kluczem do dobrego samopoczucia i dobrego, zdrowego życia.

Źródło obrazu: http://www.freeimages.com/photo/mortar-pestle-with-herbs-1320205

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.