Nauka Języka Tureckiego w stolicy

Urlop trzeba brać niebawem nadejdzie a Ty wciąż nie zdecydowałeś się gdzie jechać na wakacje? Nie ma problemu! Spora ilość agencji turystycznych ma wciąż wiele wolnych miejsc. Jeśli jednak możemy Ci dać wskazówkę to jest takie jedno, nadzwyczajne urocze i słoneczne miejsce na naszej ziemi – Turcja!

Turcja to kraj słońca, atrakcyjnej kultury i bardzo pysznych potraw. Znane są nam przecież tureckie kebaby lub gyrosy…! Każdego roku zjeżdża tu tysiące wczasowiczów, by zobaczyć tej kraj i przy okazji odpocząć. Jeśli męczy Cię fakt, że nie znasz tego języka to może warto zapisać się przed wyjazdem na kurs tureckiego? Być może język i turecka kultura tak Ci przypadnie do gustu, że zaczniesz uczyć się tego języka na stałe?

Dla wszystkich interesantów turecki warszawa polecamy Szkołę Języka Tureckiego w Warszawie – LISAN. Tu nauka języka tureckiego jest przyjemnością, a jednocześnie bardzo efektywną. Nauczymy Cię języka już w parę miesięcy! Nauka tureckiego odbywa się w małych (zazwyczaj 8-12 osobowych) grupach z lektorem lub native speakerem. Ponadto szkoła przewidziała dla wszystkich kursantów atrakcyjne rabaty! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to dzwoń! Czekamy na Ciebie!

A oto kilka podstawowych danych na temat tego języka:

* Językiem tureckim na świecie mówi około 83 milionów ludzi. Są to głównie mieszkańcy Turcji, Cypru Płn., ale też Iraku, Grecji, Bułgarii, Macedonii, Kosowa atakże Albanii.

* Język turecki przynależy do rodzaju języków oguzyjskich. Jest językiem aglutynacyjnym, zaliczanym do najbardziej rozpowszechnionym w swej rodzinie językowej.

* Przypuszczalnie język turecki powstał się na terenach Azji Środkowej 1300 lat temu. Tam zrodziły się bowiem pierwsze teksty pisane w tym języku.

* Około XI wieku język rozpowszechnił się na terenie Anatolii. Na terenach zachodnim zaś został on rozpowszechniony w wyniku ekspansji terytorialnej kraju.

* W czasach Republiki Tureckiej przez czas pewien język zastąpiono analfabetom łacińskim.

* W XIX wieku odbywał się proces oczyszczania z zapożyczeń (głównie z arabskich i perskich).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.