Nosisz odblaski – świecisz przykładem

To akcja dowodzona przez regionalne dzienniki prasowe na śląsku i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach i Bytomiu. Podstawowym tematem prowadzonej akcji jest bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym.

 halt

Celem akcji jest propagowanie bezpiecznych i świadomych zachowań na drodze.

Idący poboczem pieszy, który nie jest widoczny dla kierowcy stwarza ogromne zagrożenie na drodze. A to zagrożenie dotyczy przede wszystkim jego. Stawka jest najwyższa bo chodzi o życie i zdrowie.

W prowadzonej obecnie na śląsku akcji chodzi o to, aby uświadomić osoby, które poruszają się po zmroku, aby zagwarantowały sobie bezpieczeństwo – zakładając choćby opaskę odblaskową.

W akcję zaangażował się również WORD. Każdy jest uczestnikiem ruchu pieszych. Świetnym momentem aby zdać sobie sprawę z konieczności bezpieczeństwa na drodze jest nauka jazdy. Bytom również włączył się w tą akcję. Podczas prowadzonych kursów instruktorzy starają się zwrócić uwagę swoim podopiecznym na to, że również idąc poboczem drogi są uczestnikami ruchu. Nie tylko rowerzyści – choć akcja dotyczy również ich, ale przede wszystkim piesi, którzy jak wynika z przeprowadzonych badań stanowią największa grupę zagrożonych – są podstawą dla zorganizowania akcji. Przy okazji rozdawane są odblaskowe opaski, zarówno przez WORD, regionalne dzienniki oraz szkoły nauki jazdy.

Warto również samemu dokonać takiej inwestycji. Tym bardziej jeżeli często zdarza nam się chodzi po zmroku. Zakup odblaskowej opask to niewielki koszt a potrafi nawet uratować życie. 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.