Obsługa kadr i płac – usługa biur rachunkowych

Biura rachunkowe zajmują się kompleksową obsługą księgową spółek prawa handlowego, jednoosobowych działalności gospodarczych, a także specjalistycznym doradztwem, optymalizacją podatkową itp. Jedną z dziedzin, która również wchodzi w skład usług świadczonych przez biura rachunkowe są kadry i płace.

Prowadząc firmę i zatrudniając pracowników, trzeba dbać o właściwe prowadzenie akt, wyliczanie wynagrodzeń, składek ubezpieczeniowych, przygotowywanie deklaracji podatkowych itp. jest sprawą oczywistą, że żaden pracodawca nie ma czasu na zgłębianie odpowiednich przepisów prawnych, regulujących te kwestie. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt częstych modyfikacji prawa, z którymi trzeba być na bieżąco. Dlatego firmy tak chętnie powierzają kadry i płace specjalistom z biur rachunkowych, którzy biegle poruszają się w tej tematyce i stale się dokształcają. Zatrudnienie własnego specjalisty od kadr i płac nie jest konieczne, wydaje się wręcz nieopłacalne, zwłaszcza jeśli firma zalicza się do sektora MŚP.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest współpraca z godnym zaufania biurem księgowym – dzięki temu możemy nie tylko zaoszczędzić cenny czas, ale również być pewnym, ze sprawy pracownicze są prowadzone rzetelnie i profesjonalnie.

W zakres obsługi kadr i płac wchodzi m.in.:

– prowadzenie akt osobowych pracowników
– sporządzenie dokumentów dotyczących stosunku pracy
– obliczanie wynagrodzeń, premii
– prowadzenie ewidencji chorobowej i urlopowej
– sporządzanie listy płac
– sporządzanie deklaracji podatkowych i ZUS
– przygotowywanie rozliczeń rocznych

Dodatkowo klienci biur księgowych mogą liczyć na całościowe wsparcie związane z prowadzeniem spraw kadrowych – a więc także fachowe doradztwo w temacie prawa pracy czy pomoc w trakcie kontroli firmy z urzędu skarbowego, ZUS i Państwowej Inspekcji Pracy.

Uporządkowane kadry i płace to jedno zmartwienie mniej dla każdego prowadzącego biznes. Specjaliści dbają o sprawy pracownicze, a przedsiębiorcy mogą skupić się na najistotniejszych z ich punktu widzenia kwestiach.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.