Obsługa prawna

Znalezienie odpowiedniego adwokata do obsługi twoich potrzeb może być trudną decyzja. Wiele osób nie ma pieniędzy na kilka spotkań z różnymi prawnikami, aby znaleźć tę właściwą osobę, do wykonania zadania. Czy chodzi o rozwód, opiekę nad dzieckiem, przygotowywanie oświadczenia woli lub inne kwestie prawne, bezpłatne konsultacje mogą pomóc Ci zdecydować, czy chcesz korzystać z konkretnego adwokata dostosowanego do Twoich potrzeb.

Zrób listę wszystkich prawników, których chcesz wypróbować i otrzymać od nich darmowe konsultacje. Zapytaj przyjaciół, współpracowników i krewnych odnośnie zaleceń. Można również wyszukać w książce telefonicznej lub w internecie katalog firm dla prawników, którzy specjalizują się w danym obszarze działań prawnych. Obdzwoń różne kancelarie prawne. Przedstaw swoje potrzeby, i zapytaj, czy firma zapewnia darmowe konsultacje. Jeśli tak, to musisz umówić się natychmiast.

Jeśli firma nie zapewnia darmowych konsultacji, wówczas musisz skontaktować się z firmą, przedstawić prawnikowi swoją sytuację, a jeśli otrzymasz informację, że nie masz prawa do bezpłatnych konsultacji wówczas zapytaj, czy kancelaria planuje przeprowadzić takie konsultacje w przyszłości, lub czy będzie mogła zrobić wyjątek dla Ciebie. Adwokat najprawdopodobniej będzie w stanie zaoferować Ci bezpłatne konsultacje lub niższą cenę za usługę

. Zapytaj o strukturę opłat, czy DMS obsługa prawna jest wynagradzana według stawki godzinowej (czasu przepracowanego), czy też w oparciu o wykonanie usługi (od osiągniętego efektu). Większość adwokatów zobowiązuje się raczej do pracy za wynagrodzeniem obejmującym wykonanie danej pracy w całości. Klienta nie interesuje ile czasu dany adwokat poświęci na wykonanie swojej pracy, lecz to jaki efekt owa działalność w rezultacie przyniesie.

Jeśli wnosimy roszczenie o odszkodowanie musimy pamiętać, że często adwokat może nam podsunąć gotowy formularz umowy na mocy którego już z góry zrzekniemy się dalszych kwot pieniężnych które by nam przysługiwała z tytułu szkody. Weźmiemy tylko to co dana kancelaria odszkodowawcza dla nas wywalczy.

Należy na to zwracać baczną uwagę, bo podpisawszy zgodę na tego typu rozwiązanie mona otrzymać jednorazowe odszkodowanie i nie mieć już później prawa w sądzie do niczego więcej ponad to co otrzymałeś. Różnorodność ofert agencji prawniczych jest okazją do dokonania właściwego wyboru zarówno pod względem stawki, jak i jakości usługi.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.