Obuwie medyczne – nie tylko dla lekarzy

Praca w szpitalu, zwłaszcza w charakterze lekarza czy pielęgniarki wymaga nie tylko ogromnej wiedzy, ale także poczucia odpowiedzialności. Wiąże się to także z szybkością, sprawnością działania a także odpowiednim ubiorem, pozwalającym na bezproblemowe odróżnienie pracowników szpitala. Strój medyczny powinien przy tym charakteryzować się wygodą oraz higieną. Szczególnie ważne jest to w przypadku butów.

Obuwie medyczne zwykle wykonane są ze specjalnych materiałów. Podeszwa z poliuretanu wykazuje właściwości antypoślizgowe, co jest niezwykle istotne gdy personel spieszy się nieść pomoc. Podszewka antystatyczna, a ponadto antybakteryjna pomaga utrzymać czystość, a w dodatku zapewnia wygodę. Podobnie działa wkładka wykonana z pianki lateksowej. Dzięki niej użytkownik ma odczucie miękkości podczas chodzenia.

Dzieje się tak w wyniku pochłaniania mikrowstrząsów oraz równomiernemu rozkładowi nacisków na podeszwowej stronie stopy. O komforcie decyduje natomiast przede wszystkim skórzana wkładka. W niektórych typach obuwia medycznego producenci zapewniają specyficzną budowę podeszwy typu kolebkowego, gdzie czubek jest uniesiony a część piętowa podcięta. Taka konstrukcja działa pro zdrowotnie. Buty medyczne to nie tylko powszechnie znane klapki czy antystatyczne chodaki.

Obecnie producenci proponują wiele modeli. Znaleźć można również mokasyny, obuwie niskie, półbuty zarówno wkładane jak i sznurowane, sandały wycięte w bocznych częściach czy trzewiki o długim języku, sięgającym kostki. Ceny obuwia medycznego wahają się od 90 do 140 zł. Warto przy tym wspomnieć, iż zaopatrzyć się w nie powinni zarówno lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy placówek medycznych, jak i osoby spędzające wiele godzin dziennie stojąc, na przykład nauczyciele.

Tego typu buty są także bardzo przydatne dla osób zmagających się z nadwagą, problemami naczyniowymi lub cukrzycą, zwłaszcza powiązaną z zespołem stopy cukrzycowej, niewielkimi owrzodzeniami bądź chorych na RZS. Szczególnie polecić je należy zaś cierpiącym na zwyrodnienia kręgosłupa, gdyż wyraźnie chronią przed nadmiernym obciążeniem.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.