Obuwie – moda i zwyczaje

Do niedawna Polacy byli negatywnie postrzegani na świecie, jeśli chodzi o wygląd, a przede wszystkim ich ubiór. Najczęstszym tematem żartów było nasze obuwie, które nosiliśmy dotąd, dokąd tylko się dało. Mocno zniekształcone, poprute i powycierane buty lądowały u szewca, który próbował naprawiać je, łatać i dorabiać starte już dawno obcasy. Nasze przywiązanie do butów zazwyczaj nie wynikało z sentymentów, a braku dostępności tego typu towarów na rynku.

Czasy się jednak zmieniły na naszą korzyść. Obecnie buty męskie czy damskie dostępne są w każdej galerii handlowej, markecie czy salonie obuwniczym. Ich ceny są tak zróżnicowane, że każdy z nas dopasuje je do swoich możliwości finansowych. Nie ma też problemu z wyborem odpowiedniego fasonu, zgodnego z naszym indywidualnym gustem. Mało kto decyduje się na naprawę butów u szewca, którego usługi wcale nie należą do tanich. Dużo łatwiej jest kupić nowe buty i cieszyć się ich świeżością i nienaruszonym jeszcze kształtem. Można też samemu projektować obuwie dzięki platformom dostępnym w internecie.

Według statystyk najrzadziej kupowane są w naszym kraju buty męskie do garnituru. Wynika to z faktu, że większość panów ubiera się na co dzień na sportowo, elegancję pozostawiając na specjalne okazje. W związku z tym ich buty nie mają nawet kiedy się zniszczyć. Panie podchodzą do tego problemu nieco inaczej. Według nich oczy wszystkich ludzi wokół są skierowane na ich obuwie, a więc na każdy wieczór potrzebują nowych szpilek, pantofli czy koturnów. Uwielbiają przymierzać, wybrzydzać i kupować. Ciekawe, że tak często nie mają się w co ubrać.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.