Ogrody spektakularne

Być w Kołobrzegu, Ustroniu Morskim czy Mielnie i nie zobaczyć Ogrodów Tematycznych Hortulus w pobliskiej Dobrzycy (15km), to jak popełnić turystyczny grzech. O wyjątkowej urodzie miejsca nie sposób pisać. Wystarczy wspomnieć, że tym magicznym ogrodom poświęcono sporo miejsca w prasie, telewizji i w sieci.

Założony w 1992 roku park botaniczny zajmuje ponad 4 ha gruntów i podzielony jest na 28 ogrodów tematycznych, każdy o innej kompozycji i innym nastroju. Wegetacji roślin sprzyja wyjątkowy, nadmorski klimat charakteryzujący się dużą wilgotnością powietrza, dużym nasłonecznieniem oraz łagodnymi zimami.


Co roku ogrody odwiedzają tysiące turystów z całej Polski i Europy. Tutaj nikt nie może czuć się zawiedziony. Każdy, nawet dzieci, jest zauroczony osobliwym pięknem tego miejsca. Właścicielka, zafascynowana między innymi twórczością katalońskiego projektanta z Barcelony Antoniego Gaudiego oraz skandynawskimi legendami, przenosi baśniowe klimaty do swoich ogrodów.


Hitem od tego lata ma być labirynt o tajemniczej nazwie Hortulus Spectabilis. Jak wskazuje łacińska nazwa, ma być to miejsce spektakularne. I zapewne będzie, bo 3,5 kilometrowy labirynt z nową wieżą widokową jest jednym z największych w Europie, zaś sam labirynt grabowy nie ma na świecie konkurencji. Podobne założono w Holandii i Belgi, jednak ten z Dobrzycy jest od nich większy. Wspomniana wcześniej wieża widokowa ma nie tylko służyć podziwianiu ogrodów z lotu ptaka, ale również pomagać tym, którzy będą mieli problem z opuszczeniem tego gigantycznego labiryntu.

Otwarcie labiryntu dla turystów nastąpi w czerwcu 2014 roku. Wyjątkowość tego miejsca można było już poznać w telewizyjnym programie „Maja w Ogrodzie”. Nagrany późną jesienią zeszłego roku materiał tylko w niewielkim stopniu oddaje paletę barw, którymi już niebawem będzie można zachwycać się na żywo.

Noclegi blisko morza

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.