Opis bemarów gastronomicznych

Urządzenie grzewcze, stosowane głównie w gastronomii, kuchniach, stołówkach, służące do utrzymania akuratnej temperatury wcześniej przyrządzonych dań to naturalnie bemar.

Bemar to najpopularniejsze urządzenie grzewcze używane w placówkach gastronomicznych, zarówno do restauracji, stołówek, firm żywienia zbiorowego, kantyn pracowniczych. Bemary dzielimy na: stołowe, wolnostojące, jezdne a oprócz tego wózki bemarowe. Dania rozmieszcza się w specjalnych pojemnikach gastronomicznych, takie które zanurzone są w kąpieli wodnej zbiornika bemaru, ogrzewane za pomocą grzejników elektrycznych. Nośnikiem gorąca jest woda podgrzewana poprzez gałki umieszczane pod komorami. Bemary stołowe mają 1 wspólny zbiornik wodny dla wszystkich pojemników gastronomicznych, ustawiane na stołach, bufetach. W komorze bądź komorach zaznaczona jest wyrazista linia, do której poziomu wlewamy wodę.

Bemar ma skorzystanie w gastronomii, gdzie odbywa się potrzeba podtrzymania temperatury podgrzewanych dań. Jest to absolutnie ważne podczas dystrybucji potraw do ogromnej liczby odbiorców, w zamiarze utrzymywania należytych walorów smakowych przez bardzo długi okres. W wielkich kantynach zawodowych, stołówkach edukacyjnych lub klubach, jedzenie przygotowywane jest dla setek jednostek, do momentu wydania i dystrybucji musi być przetrzymywana w akuratnych uwarunkowaniach, nie pozwalających na ochłodzenie dania a także spadek wartości smakowych. Bemar jest to produkt gastronomiczny, jaki powstał jako reakcję na takowego gatunku problem. Jego prosty mechanizm działania, dowolność wyboru urządzenia a także nieduże koszta nabycia plus eksploatacji sprawiają niezmienny rozwój wziętości oraz aprobaty wśród speców.

Bemary pozostały zrobione z najwyższej klasy stali nierdzewnej, wyposażone w regulatory temperatury od 30°C do 95°C, dopasowane do specjalnych pojemników, posiadają rurki spustu wody jak również indywidualne włączniki. Bemary ze sterowaniem niezależnym (osobny regulator temperatury dla każdej jednej komory), przyzwala na zyskanie właściwej temperatury dla każdej z przechowywanych potraw. Poza tym, zezwala na użytek, w razie potrzeby, tylko z jednej lub dwóch komór, co wpływa na zminimalizowanie poboru energii. W niektórych pojemnikach występują uchwyty, które znakomicie ułatwiają pracę. Pojemniki zakrywa się odpowiednimi pokrywami, jakież zdołają być wyekwipowane w uszczelkę, w specjalne wycięcia na uchwyty czy też wycięcie na łyżkę. W celu uproszczenia utrzymania schludności sprzęt zaopatrzone jest w zawory zlewowe, upraszczające opróżnianie wody, natomiast jego konstrukcja oraz wzór wytworzenia zezwala na szybkie jak również dokładne czyszczenie. Bemar ochrania oraz izoluje przed utratą gorąca oraz spadkiem temperatury, ale może również przydać się jako urządzenie przechowujące, podczas przetrzymania potraw w bemarze musimy umieszczać jedynie małe ilości żywności w pojemnikach.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.