Ostrożnie z wybielaniem zębów

StomatologKażdy z nas marzy o pięknych, białych zębach i szuka najskuteczniejszego sposobu na wybielenie szkliwa, stosując dostępne w sprzedaży specyfiki bądź korzystając z pomocy lekarzy dentystów. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że zabieg wybielania zębów zamiast oczekiwanych efektów może podrażnić dziąsła i znacznie osłabić szkliwo. Specjaliści w dziedzinie stomatologii odradzają wykonywanie zabiegu w domowych warunkach przy wykorzystaniu często przypadkowo nabytych specyfików. Wiele dzisiejszych gabinetów stomatologicznych, poleca swoim pacjentom zabiegi wybielania zębów przy wykorzystaniu sprawdzonych i bezpiecznych dla szkliwa preparatów.

Współczesne preparaty stosowane do zabiegów wybielania zębów posiadają zmniejszone stężenie substancji aktywnej co znacznie organiczna uciążliwość powstania nieprzyjemnej nadwrażliwości podczas spożywania zimnych lub gorących napoi i posiłków. Pojawia się ona zazwyczaj jedynie bezpośrednio po zabiegu i powinna ustąpić w ciągu czterdziestu ośmiu godzin.

Wybielanie zębów dla zachowania należytego bezpieczeństwa ze względu na moc środków, które są wykorzystywane podczas zabiegów powinno odbywać się w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. To lekarz dentysta podejmuje decyzje o jego przeprowadzeniu i ustala kolejny termin poddania się wybielania zębów.
W wielu przypadkach odradzane jest wykonanie zabiegu. Dentysta nie podejmie się jego wykonania jeżeli u pacjenta występuje choroba dziąseł, przy ubytkach próchniczych oraz w sytuacji gdy szkliwo zębów jest starte i zniszczone. Kobiety ciężarne oraz karmiące ze względu na ogólne osłabienie organizmu również nie powinny poddawać się wybielaniu zębów. Zabieg nie jest polecany również osobom cierpiącym z powodu nadwrażliwości zębów, obniżenia szyjek zębowych oraz alergii i zaawansowanych zmian próchnicznych.

Przed rozpoczęciem wybielania zębów pacjent powinien przejść specjalny zabieg przygotowawczy, którego zadaniem jest uzupełnienie wszystkich ubytków tkanki zębowej oraz oczyszczenie szkliwa z osadu bądź kamienia.

Dla zmniejszenia przejściowych dolegliwości związanych z przebytym zabiegiem wybielania zębów dentysta zaleca pacjentom stosowanie specjalnej diety oraz pasty, w której składzie znajduje się cytrynian sodu mający za zadanie załagodzić wrażliwość nerwów zębowych. Zazwyczaj na około cztery minuty przed rozpoczęciem zabiegu wybielania zębów a następnie po jego zakończeniu stomatolodzy aplikują na szkliwo zębowe pacjenta specjalny preparat zawierający odpowiednią ilość fluoru.

Informacje na temat innych zabiegów stomatologicznych wykonywanych w gabinetach można znaleźc na stronie: galeria-usmiechu.pl

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.