Ozdabianie ścian

dekoracja ścianJak udekorować wnętrze domu, mieszkania czy biura, nie wydając przy tym zbyt wielkich pieniędzy? Jak przełamać nudę, zwiększyć optycznie przestrzeń, dodać charakteru pomieszczeniu? Wystarczy zainwestować w szablony malarskie bądź naklejki dekoracyjne, których aplikacja jest wyjątkowo łatwa, a efekt – szybki i trwały.

Zacznijmy od szablonów. To doskonała alternatywa dla własnoręcznych malunków oraz wszelkiej maści obrazów. Dzięki nim w ekspresowym tempie można zmienić wystrój pokoju, nie dysponując przy tym specjalnymi zdolnościami artystycznymi.

Jak malować za pomocą szablonu?

Gotowe szablony do malowania kupimy w sklepach stacjonarnych bądź internetowych. Przed użyciem konkretnego modelu, należy rozłożyć go na podłodze bądź innej płaskiej powierzchni. Dzięki temu wszelkie odkształcenia będą mogły się jeszcze rozprostować. Kolejnym krokiem jest przyklejenie go do ściany przy pomocy papierowej taśmy malarskiej. Następnie zaczynamy nakładanie farby. Najlepiej posłużyć się w tym celu gąbką, dzięki której zrobimy to równomiernie i unikniemy skapywania farby na podłogę. Nie należy przy tym wykonywać żadnego rozcierania ani intensywnego wklepywania farby, bo może spowodować ono zacieki. Wystarczy, że będziemy delikatnie przykładać naszą gąbkę do ściany. Im gęstsza farba, tym oczywiście lepiej. Kiedy całość wyschnie, możemy powoli odrywać nasz szablon od ściany. Tak wykorzystane szablony na ścianę pozwolą nam uzyskać oryginalne, ciekawe wnętrze.

Jak przykleić naklejkę?

Szablony dekoracyjne to jednak nie jedyne rozwiązanie. Jeżeli chcemy uniknąć zabawy z farbą i zdać się na prostsze rozwiązania, warto sięgnąć po naklejki ścienne. Wykonane z samoprzylepnej folii PCV bądź przyjemnego w dotyku weluru pozwalają na szybką i łatwą aplikację. Przed nałożeniem na ścianę, naklejkę należy położyć na płaskiej powierzchni, wzorem do dołu, oraz wygładzić ją, używając na przykład wałka do ciasta. Następnie usuwamy papier podkładowy i przykładamy naklejkę do ściany. W przypadku większych wzorów, lepiej przyklejać ją stopniowo, kawałkami, uważając, by folia dokładnie przylegała do ściany. W ten sposób unikniemy wszelkich nierówności bądź ewentualnych wybrzuszeń. Kiedy całość trzyma się już dobrze, powoli odklejamy folię, pozostawiając sam wzór. Jeżeli pod naklejką zauważymy pęcherzyki powietrza, wystarczy wygładzić je za pomocą dłoni, ręcznika bądź plastikowej łopatki.

Naklejki dekoracyjne mają tę podstawową zaletę, że nie wymagają użycia farb, a ich aplikację można wykonać na dowolnej powierzchni – ścianach, meblach, lustrach. Warto jedynie wcześniej przygotować podłoże, aby było czyste, suche i w miarę możliwości równe. Dzięki temu naszą dekoracją będziemy cieszyć się przez długie lata.

Sklep internetowy Szablon-Studio.pl – szablony malarskie, dekoracyjne

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.